NewsNOWY TOMYŚL

Startuje Nowotomyski Jarmarek. Na początek teatr, później hity Perfectu i dyskoteka2 min na czytanie

News - Startuje Nowotomyski Jarmarek. Na początek teatr, później hity Perfectu i dyskoteka - myregion

Nowotomyski Jarmarek to kontynuacja imprezy, która odbyła się w ubiegłym roku. Rozpoczyna się dziś o godz. 16. na Placu Niepodległości. Wśród atrakcji przewidziano m.in. pitolenie na wiklinie, czyli przegląd kapel, 10-lecie zespołu Country Zenit, wieczór z polską piosenką, a także koncert grupy Future Folk, którą tworzy m.in. Sebastian Karpiel – Bułecka. Jak wskazuje Beata Baran, wśród imprez towarzyszących będą również te sportowe, jak i foodtracki, konkursy czy zawody wędkarskie. 

Co dziś? O godz. 16. Teatr Fuzja i spektakl „Odkrywcy”. Później oficjalne otwarcie imprezy i Grupa Szopena. Następnie hity zespołu Perfect, a na koniec dyskoteka z udziałem dj Liv & Burson. Jutro (4.09.) przejazd samochodów pożarniczych ulicami miasta w ramach akcji pomocy Mai ze Zbąszynia (godz. 13.). Później konkurs na najdłuższą deskę Plank, następnie pokaz JUDO w wykonaniu zawodników UKS Pohl Judo Przemęt. O 15.30 zespół akordeonowy ze szkoły muzycznej, potem rozśpiewane warsztaty wokalne NOK. Kolejne atrakcje to koncerty uczniów ogniska muzycznego i przedszkolaków z „Bolka i Lolka”. O godz. 18. X odsłona Narodowego Czytania, o 18.45 Tangonalia – Trio Taklaman, czyli koncerty, warsztaty i nauka tanga oraz pokaz taneczny. O 21. wieczór country – X lecie zespołu Country Zenit. 

W niedzielę od 12.30 animacje dla dzieci, następnie wręczanie nagród uczestnikom turnieju piłkarskiego Feliks Cup 2021. Później koncert „śpiewających nauczycieli” i występ gwiazdy – zespołu Future Folk. O godz.18. pitolenie na wiklinie, czyli Festiwal Folkloru Miejskiego. Wystąpią: Kapela Śląskie Bajery, Warszawska Kapela z Targówka, Kapela Zza Winkla i Kabaret EWG. Gościnnie w Nowym Tomyślu będzie też możliwość spotkania z piłkarzami Lech Poznań Legend Oldboy. 

Wśród imprez towarzyszących zaplanowano m.in. kiermasz wyrobów wikliniarskich, stoiska z rękodziełem i pracami lokalnych twórców czy piwo z lokalnego chmielu. Będzie także turniej piłkarski, zawody wędkarskie czy łucznicze mistrzostwa Polski w Bukowcu. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News