NewsNOWY TOMYŚL

Starostwo wydało milion na drogę, a teraz zdziera asfalt. Kierownik: Tego nie dało się przewidzieć1 min na czytanie

News - Starostwo wydało milion na drogę, a teraz zdziera asfalt. Kierownik: Tego nie dało się przewidzieć - myregion

Nowotomyskie starostwo rozstrzygnęło z końcem lipca przetarg na remont fragmentu drogi łączącej Opalenicę z Lwówkiem. Położony będzie nowy asfalt, powstanie chodnik. Inwestycja pochłonie ponad 3 mln zł, a część środków pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Ma być zakończona do końca listopada. Te samą drogę remontowano jednak wcześniej, co pochłonęło blisko milion złotych. – To marnotrawienie pieniędzy – mówi jeden z mieszkańców Opalenicy. 

Drogę robiono wcześniej dwuetapowo. Koszt pierwszego etapu wyniósł ponad 530 tys. zł, drugiego ponad 450 tys. zł. Remonty realizowane były ze środków własnych starostwa. Utwardzano pobocza, kładziono nowy asfalt. Teraz jednak asfalt trzeba będzie zdzierać, ale szef wydziału infrastruktury nowotomyskiego starostwa nie widzi w tym marnotrawienia pieniędzy.

Tomasz Antuszewski wyjaśnia nam, że droga wymagała wcześniej pilnych remontów i nie można było z tym czekać. Podkreśla, że nie sposób było przewidzieć, iż starostwo otrzyma dotację na remont. – Ponadto nie będziemy teraz niszczyć tego, co zostało zrobione. Część jezdni zostanie jedynie sfrezowana i zostanie na niej położona nowa warstwa asfaltu – tłumaczy Tomasz Antuszewski. Dodaje, że takie rozwiązanie jest konieczne i nie jest to marnotrawienie pieniędzy. – Dotychczasowe remonty zostały zrealizowane zgodnie z zasadami budowy dróg i zgodnie z prawem – podkreśla szef wydziału infrastruktury.  

ŁR

Zdjęcie ilustracyjne.

Podziel się informacją ...
 • 22
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  22
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News