NewsWOLSZTYN

Sprzedawca: – Fajerwerki to dobra zabawa, ale dla mądrych ludzi1 min na czytanie

News - Sprzedawca: – Fajerwerki to dobra zabawa, ale dla mądrych ludzi - myregion

Do Sylwestra zostało jeszcze kilka dni, ale sprzedaż fajerwerków już się rozpoczęła. Pan Grzegorz, który punkt z materiałami pirotechnicznymi otwiera w centrum Wolsztyna od 25 lat jest już na posterunku. – Na początek przychodzą stali klienci. Często znam ich od lat. Pamiętam jak przychodzili jako dzieci, a dzisiaj przyprowadzają już swoje dzieci – mówi pan Grzegorz.

Sprzedawca podkreśla, że do każdego klienta podchodzi indywidualnie i zawsze pyta dla kogo są fajerwerki. – Nie ma już petard na tzw. rysy, bo to z nimi zdarzały się wypadki. Wszędzie jest knot. Mniej popularne są też racę, których kijek wkłada się do butelki – mówi sprzedawca i wyjaśnia, że ludzie raczej wybierają kostki, które stawia się na ziemi.

Pan Grzegorz podkreśla, że swój towar kupił już kilka miesięcy temu. – Dzięki temu ceny są niższe, bo obecnie fajerwerki zdrożały o ok. 30 proc. Choć było to pewne ryzyko, nie można mieć pewności czy Sylwester się odbędzie – mówi pan Grzegorz. Jednorazowo klienci wydają ok. 200 – 300 zł.

W sklepie pojawiła się też nowość, czyli ciche fajerwerki. Dzięki nim na niebie będzie kolorowo, ale nie będzie hałasu. – U nas cieszą się małą popularnością. Jedna na sto osób pyta o coś takiego – mówi pan Grzegorz. Zaznacza, że największy ruch w interesie zawsze jest między świętami i Sylwestrem. Jeśli ktoś chcę mieć duży wybór warto się do niego wybrać już teraz. – Fajerwerki to dobra zabawa, ale dla mądrych ludzi – mówi pan Grzegorz i podkreśla, że przez lata żaden z jego klientów nie uległ wypadkowi.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News