NewsWOLSZTYN

Sprzedali mniej wody, ale oczyścili więcej ścieków. Komunalka w Siedlcu podsumowała ubiegły rok1 min na czytanie

News - Sprzedali mniej wody, ale oczyścili więcej ścieków. Komunalka w Siedlcu podsumowała ubiegły rok - myregion

Przedsiębiorstwo komunalne w Siedlcu sprzedało w ubiegłym roku o dwa procent wody mniej niż w 2019 roku, ale o 7 proc. zwiększyła się ilość oczyszczonych i przesłanych do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wolsztynie ścieków.

Zakład Eksploatacji Urządzeń Komunalnych w Siedlcu zaopatruje w wodę 26 miejscowości w gminie Siedlec z ujęć zlokalizowanych w miejscowościach: Siedlec, Kopanica, Wielka Wieś, Godziszewo i Tuchorza. Łączna długość sieci wodociągowej wynosi 151,3 km, a liczba przyłączy wynosi 4 tys. 45 szt. Firma sprzedała w ubiegłym roku ponad 804 tys. metrów sześciennych wody. Co oznacza, że ilość ta zmniejszyła się w porównaniu do 2019 roku o 15 tys. metrów sześciennych, czyli o dwa procent.

Łączna długość sieci kanalizacyjnej wynosi ponad 142,1 km. Na sieci pracuje ponad 70 przepompowni i tłoczni ścieków oraz 17 przepompowni przydomowych. Łączna ilość oczyszczonych ścieków z kanalizacji w 2020 roku wyniosła 338 tys. metrów sześciennych. Czyli o 7 proc. więcej niż dwa lata temu. Ubiegły rok ZEUK zakończył dodatnim wynikiem finansowym – ponad 700 tys. zł netto.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News