NewsNOWY TOMYŚL

Sprzątamy Obwodnicę Opalenicy. Taką akcję organizują biegacze, bo śmieci przybywa3 min na czytanie

News - Sprzątamy Obwodnicę Opalenicy. Taką akcję organizują biegacze, bo śmieci przybywa - myregion

W ostatnim czasie w Opalenicy przybywa śmieci, szczególnie w miejscach często odwiedzanych przez spacerowiczów czy biegaczy. W przydrożnych rowach i lasach można znaleźć m.in. rozrzucone puszki, butelki, opakowania foliowe, opony samochodowe itd. Efektów pierwszego sprzątania gminy przez Opalenicki Klub Biegacza rok po akcji prawie nie widać. Pojawiły się kolejne śmieci, czasami jest ich nawet więcej.

Klubowicze podkreślają, że to tym bardziej niezrozumiałe, gdy wszyscy muszą płacić za odbiór odpadów i oddać można wszystko. Mając na uwadze ochronę środowiska, dbałość o ład i porządek w przyrodzie i troskę o zdrowie, klub rusza z akcją pod hasłem – Sprzątamy Obwodnicę Opalenicy. Klub zaprasza wszystkich chętnych w sobotę (27.03.) na godz. 15. Początek zaplanowano na skrzyżowaniu ulic koło Energetyki w Opalenicy. Współorganizatorami akcji jest Urząd Miasta i Gminy Opalenica oraz firma Drexit, która zdeklarowała odebrać zebrane odpady.

Wolontariuszem może zostać każda osoba dorosła, a także niepełnoletnia, jednak za zgodą i pod opieką dorosłego opiekuna. Wystarczy przyjść wyposażonym w odpowiednie ubrania i rękawiczki, zachowując środki ostrożności w związku z sytuacją pandemiczną. Organizatorzy zapewniają worki do zbierania odpadów.

Pomysł pojawił się wśród biegaczy, którzy podczas treningów obserwują zatrważających ilości zalegających śmieci. Pierwszy raz akcję przeprowadzili w ubiegłym roku siłami klubowiczów. – W tym roku prosimy o wsparcie mieszkańców gminy, bo ilość odpadów powiększyła się niestety – mówi prezesa OKB Hubert Kukawa.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News