GRODZISKNews

Sprawca serii podpaleń zatrzymany i aresztowany. Policja: usłyszał 8 zarzutów1 min na czytanie

GRODZISK - Sprawca serii podpaleń zatrzymany i aresztowany. Policja: usłyszał 8 zarzutów - myregion
mde

Tymczasowy areszt zastosował Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec 42-letniego mieszkańca gminy Granowo podejrzanego o kilka podpaleń zaistniałych na terenie gminy Granowo oraz gminy Buk. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy Policjanci zostali poinformowani przez mieszkańców gminy Granowo o niepokojących podpaleniach zaistniałych na ich terenie. Wielokrotnie strażacy byli wzywani do pożarów, które budziły wątpliwości.

– Zgromadzony materiał wskazywał jednoznacznie, że do pożarów dochodziło wskutek podpalenia. Po przyjęciu zgłoszenia Policjanci wzmożyli patrole składające się z funkcjonariuszy nieumundurowanych, którzy ostatecznie ustalili i zatrzymali podejrzanego podpalacza – mówi komisarz Kamil Sikorski, rzecznik grodziskiej policji. 

Zatrzymany mężczyzna to 42-letni mieszkaniec gminy Granowo, który w trakcie przesłuchania przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. 42-latek usłyszał łącznie 8 zarzutów zniszczenia mienia.

Policjanci wraz z zatrzymanym przeprowadzili między innymi wizję lokalną, w której mężczyzna będąc na miejscum pogorzelisk dokładnie opowiadał w jaki sposób dokonywał podpaleń. Straty wstępnie wyceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze przesłuchali do sprawy świadków jak i osoby pokrzywdzone.

Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 42-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

opr. ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK