WOLSZTYN

Spółdzielnia nie ucierpi na pandemii. Nie ma problemów z płatnościami czynszów1 min na czytanie

WOLSZTYN - Spółdzielnia nie ucierpi na pandemii. Nie ma problemów z płatnościami czynszów - myregion
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koronawirus nie wpłynął na portfele spółdzielców i najemców. Przedsiębiorcy nie rezygnują z lokali, wręcz odwrotnie. – Mamy sporo pytań o wolne lokale, ale niestety nie mamy nic do zaoferowania – mówi prezes spółdzielni mieszkaniowej „Zjednoczenie”, Zdzisław Przymuszała. Jedyne wolne lokale usługowe, jakimi obecnie dysponuje spółdzielnia i które może wynająć od zaraz to pomieszczenia piwniczne po bibliotece i zakładzie krawieckim na ul. Kusocińskiego 5 (ponad 40 m2) i Słowackiego 12 (13 m2). – Oferujemy je od dłuższego czasu, ale nie każdą działalność można w nich prowadzić – przyznaje prezes. – Dopuszczamy tam wyłącznie ciche usługi. Może zakład krawiecki, tak jak poprzednio albo usługi kosmetyczne – wyjaśnia.

Wśród właścicieli mieszkań podczas wiosennego lockdownu tylko jedna osoba powiadomiła spółdzielnię o utracie pracy i przejściowych problemach z płatnościami. – W takich sytuacjach staramy się pomóc. Jeśli spółdzielca jest z nami szczery i uczciwy, to zawsze dojedziemy do porozumienia – zapewniał wówczas Zdzisław Przymuszała. Teraz jeszcze nikt się z takim problemem nie głosił. Nie z powodu koronawirusa – mówi prezes. – Nie mamy też nowych wniosków od najemców lokali usługowych. Wiosną było takich wniosków kilka. Przyjęliśmy wówczas rozwiązanie polegające na obniżeniu czynszów na trzy miesiące. Wysokość ulg była różna w zależności od rodzaju działalności najemcy. Oczywiście wolelibyśmy tego uniknąć w przyszłości, dlatego mogę obiecać, że na pewno nie będziemy podnosić opłat – zapewnia.

– Z zadowoleniem muszę też przyznać, że stopniowo, pomalutku maleją także stare długi mieszkańców – dodaje Zdzisław Przymuszała. 

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN