NewsNOWY TOMYŚL

Spółdzielnia buduje ostatni blok, bo nie ma więcej terenów. Wiceprezes: Prowadzimy rozmowy2 min na czytanie

News - Spółdzielnia buduje ostatni blok, bo nie ma więcej terenów. Wiceprezes: Prowadzimy rozmowy - myregion

Trwa pierwszy etap budowy bloku przy ul. Wiatrakowej na os. Północ w Nowym Tomyślu. W ramach niego do użytku zostanie oddanych 36 mieszkań. Większość dwupokojowych o pow. od 42 do 46 mkw. Pozostałe to jednopokojowe (13 mieszkań o pow. od 27 do 36 mkw.) i trzypokojowe (4 mieszkania o pow. ok. 62 mkw.). Jak mówi wiceprezes spółdzielni Krzysztof Grzelak, to pierwszy blok w zasobach spółdzielni, w którym zamontowane zostaną windy. To efekt przepisów, bo budynek ma pięć kondygnacji, co oznacza, że windy w świetle prawa są koniecznością. 

Pierwsze mieszkania mają być oddawane do użytku w październiku przyszłego roku, a kolejne, które powstaną w ramach drugiego etapu budowy w 2022 roku. Wiceprezes wyjaśnia, że drugi etap obejmie budowę kolejnych 31 lokali – 14 dwupokojowych, 13 jednopokojowych i 4 trzypokojowych. Zarówno mieszkania z pierwszego etapu, jak i z drugiego są w większości sprzedane lub zarezerwowane. W przypadku pierwszego etapu do kupienia jest tylko jeden lokal o pow. 61 mkw na 4 piętrze. W przypadku drugiego etapu na chętnych czeka pięć mieszkań, których powierzchnia nie przekracza 44 mkw. I pewnie szybko znajdą nabywców, bo kupno mieszkania w Nowym Tomyślu to wyzwanie, zwłaszcza w zasobach spółdzielni mieszkaniowej. 

Budowany blok jest ostatnim, który powstaje na działce należącej do spółdzielni. Ta nie ma więcej terenów, ale jak przyznaje Krzysztof Grzelak prowadzone są w tej sprawie intensywne rozmowy. Wiceprezes szczegółów jednak nie zdradza podkreślając, że na rynku jest duża konkurencja. Wyjaśnia jedynie, że SM zamierza wybudować kolejne dwa bloki w Opalenicy, gdzie znajdują się tereny należące do spółdzielni. W tym mieście ma ona obecnie 21 budynków, co daje ponad 480 mieszkań. Mniej, bo 15 budynków jest w Buku (ale jest więcej mieszkań, bo 532). Stawkę zamykają Pniewy z liczbą 14 budynków i 349 mieszkań. 

Co oczywiste, prym pod względem ilości bloków i mieszkań wiedzie Nowy Tomyśl. Przez blisko 62 lata działalności spółdzielnia wybudowała 81 budynków, w których znajduje się 2 tys. 386 mieszkań. I jak zapewnia Krzysztof Grzelak, w planie są kolejne. Wiceprezes prognozuje, że już w ciągu roku mogą być znane konkretne plany dotyczące następnych inwestycji, czyli budowy kolejnych budynków.

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News