WOLSZTYN

Spadek liczby przestępstw w powiecie wolsztyńskim. Mniej kradzieży, mniej przypadków przemocy domowej1 min na czytanie

WOLSZTYN - Spadek liczby przestępstw w powiecie wolsztyńskim. Mniej kradzieży, mniej przypadków przemocy domowej - myregion

Policja podsumowuje bieżący rok. Z danych przedstawionych przez komendę w Wolsztynie wynika, a dotyczących okresu od stycznia do listopada, wynika, że spadła liczba kradzieży. Przez jedenaście miesięcy tego roku było ich 60, a w analogicznym okresie roku ubiegłego – 74. Jak tłumaczy asp. sztab. Wojciech Adamczyk, rzecznik komendanta wolsztyńskiej policji, największe straty poniósł właściciel audi a6, do którego włamano się w lipcu w Wieleniu. 

Od stycznia do listopada policja w Wolsztynie prowadziła 11 postępowań związanych z przemocą domową. Przed rokiem w analogicznym okresie było ich 10. Z danych do listopada wynika również, że na drogach powiatu wolsztyńskiego było mniej kolizji. Doszło do 316 takich zdarzeń, kiedy rok wcześniej (przez jedenaście miesięcy) było ich 390. W zdarzeniach ucierpiało 38 osób, co również oznacza spadek, bo w 2019 poszkodowane były 43 osoby. Do listopada na wolsztyńskich drogach zginęła jedna osoba, kiedy w analogicznym okresie 2019 były już trzy ofiary śmiertelne wypadków. Liczba wypadków jest jednak podobna. Przez jedenaście miesięcy tego roku doszło do 29 takich zdarzeń, rok wcześniej do 30. 

Jak podają funkcjonariusze, najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych są nieustąpienie pierwszeństwa, niezachowanie bezpiecznej odległości i za duża prędkość. 

ŁR

FOTO: policja.pl

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN