NewsWOLSZTYN

Sołtys Świętna złożyła rezygnację. Wybory następcy odbędą się w styczniu1 min na czytanie

News - Sołtys Świętna złożyła rezygnację. Wybory następcy odbędą się w styczniu - myregion

Krystyna Budzioch – Królak pełniła funkcję sołtysa Świętna drugą kadencję. Powodem rezygnacji są względy rodzinne. Jak przyznaje, starała się pogodzić obowiązki wobec najbliższych z obowiązkami wobec wsi i jej mieszkańców, ale teraz musi wyjechać na dłużej.

Ustępująca sołtys zapewnia, że wśród mieszkańców nie brakuje takich, którzy z powodzeniem mogą ją zastąpić. Jest też zadowolona z osiągnięć i zmian, jakie zaszły we wsi w ciągu tych sześciu lat jest gospodarzenia. Tylko od początku tej kadencji udało się zamontować fotowoltaikę i wyremontować kuchnię w sali wiejskiej, stworzyć wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Świętno Czytelnię pod Wierzbą oraz stworzyć niezłą strategię rozwoju wsi i zająć trzecie miejsce w konkursie Odnowa Wielkopolskiej Wsi.

– Chciałabym serdecznie podziękować mojej radzie sołeckiej oraz wszystkim innym mieszkańcom Świętna, na których pomoc zawsze mogłam liczyć – podkreśla Krystyna Budzioch – Królak. – Jest mi bardzo przykro, że muszę zrezygnować z pracy, którą tak bardzo lubiła, ale życie nie zawsze układa się dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli, a rodzina jest najważniejsza – dodaje, że nie żegna się ze Świętnem i jego mieszkańcami na zawsze. – Będę tu wracać, przy każdej możliwej okazji i gdy tylko będę mogła, zawsze chętnie pomogę jako wolontariuszka – mówi.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News