NewsNOWY TOMYŚL

Śmierć 19-latka nie była wypadkiem. Są wstępne ustalenia prokuratury w sprawie tragedii1 min na czytanie

News - Śmierć 19-latka nie była wypadkiem. Są wstępne ustalenia prokuratury w sprawie tragedii - myregion

Prokuratura Rejonowa w Nowym Tomyślu czeka na wynik badania toksykologicznego i opinię biegłego, ale już dziś wiadomo, że śmierć Michała ze Zbąszynia nie była wypadkiem. 

19-latek zginął 9 listopada wieczorem na przejeździe kolejowym na ul. Topolowej w Zbąszyniu. Wbiegł pod jadący pociąg towarowy. Prokurator Marcin Jakubowski poinformował, że zgromadzony w śledztwie materiał dowodowy pozwolił ponad wszelką wątpliwość wykluczyć wypadek. 

– Pierwotnie śledztwo wszczęte zostało w sprawie o doprowadzenie chłopca namową do targnięcia się na życie – przypomina prokurator Jakubowski. – Prokuratura wykluczyła, aby zdarzenie mogło być wynikiem swoistego wyzwania, tzw. challenge’u. Wykluczono ponadto, aby powodem zdarzenia była jakakolwiek okoliczność o charakterze osobistym. Nie ma wątpliwości, że pokrzywdzony znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, jednakże zapewniam, że był on otoczony miłością i życzliwością osób bliskich i mógł liczyć na ich pełne wsparcie.

Aktualnie prokuratura oczekuje na wyniki sekcji zwłok pokrzywdzonego, jednakże na tym etapie postępowania, po analizie nagrania monitoringu, przebieg zdarzenia jest prokuraturze znany i na chwilę obecną wykluczony jest jakikolwiek udział osób trzecich w całym zdarzeniu – dodaje. 

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News