NewsREGION

Sklepy do likwidacji, ludzie na bruk? Zniknie blisko 60 placówek znanej sieci2 min na czytanie

News - Sklepy do likwidacji, ludzie na bruk? Zniknie blisko 60 placówek znanej sieci - myregion

Już kilka miesięcy temu Eurocash wytypował 180 sklepów należących do sieci Delikatesy Centrum, które najsłabiej radziły sobie na rynku. W 59 placówkach podjęte działania nie przyniosły efektu. Nie było poprawy, sprzedaż nie wzrosła. – Dlatego wspólnie z radą nadzorczą uznaliśmy, że likwidacja jest niezbędna – tłumaczy Jacek Owczarek, członek zarządu grupy Eurocash. 

Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Wspierane przez nią sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tys. niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak ABC, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber. Jeszcze w ubiegłym roku firma zapowiadała otwarcie setek kolejnych sklepów pod szyldem Delikatesów Centrum. Ale weryfikuje plany po tym, jako okazało się, że strata przez pandemię sięgnęła 97 mln zł. Przyczyniły się do tego m.in. gorsze rezultaty Delikatesów Centrum i odpis w kwocie 80 mln zł dokonany w drugim kwartale związany z planowanym zamknięciem 59 własnych placówek.

U nas zamknięte mają być sklepy m.in. w Mochach czy Kaszczorze. Ale ich pracownicy nie chcą komentowaćsytuacji. Nieoficjalnie przyznają tylko, że mają długie okresy wypowiedzeń i nowej pracy jeszcze nie szukają. O przyszłość pracowników z zamykanych sklepów zapytaliśmy rzeczniczkę prasową firmy Katarzynę Sołowiej. Czekamy na odpowiedź. Tymczasem dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wolsztynie Sylwia Tomiak – Rozynek przyznaje, że informacji o zwolnieniu grupowym nie mają. Podkreśla jednocześnie, że ofert pracy dla sprzedawców nie brakuje. – Tylko dzisiaj (2.11.) mamy oferty innej dużej sieci w sklepach w Tuchorzy i w Wolsztynie. Widać, że w marketach jest duża rotacja pracowników – podsumowuje Sylwia Tomiak – Rozynek. 

JP

Jan Domański, rzecznik prasowy Eurocash: Grupa Eurocash podjęła decyzję o zamknięciu 59 z 414 sklepów własnych sieci Delikatesy Centrum. Informowaliśmy o tym już w lipcu. Powodem jest nierentowność placówek – mimo wdrażanych działań naprawczych. Nierentowne sklepy zostaną zamknięte do końca 2021 r. Na chwilę obecną nie odnosimy się do decyzji dotyczących konkretnych placówek, również decyzje dotyczące pracowników zostaną podjęte indywidualnie dla każdej lokalizacji. Decyzja o zamknięciu sklepów nie wpłynie na strategię rozwoju handlu detalicznego Grupy Eurocash. Planujemy dalej efektywnie rozwijać sieć Delikatesy Centrum, co umożliwi w dalszej perspektywie m.in. właśnie zamknięcie nierentownych placówek. 

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News