NewsNOWY TOMYŚL

Skarżą się na picie pod sklepami. Policja zapowiada częstsze kontrole1 min na czytanie

News - Skarżą się na picie pod sklepami. Policja zapowiada częstsze kontrole - myregion

Mundurowi ze Zbąszynia zapowiadają wzmożone patrole w okolicy trzech miejsc, gdzie mieszkańcy zgłaszają problemy ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, zakłócaniem porządku publicznego i zaśmiecaniem.

W okolicy sklepu spożywczego przy ul. Poznańskiej w Zbąszyniu Policjanci interweniowali w drugiej połowie roku już trzy razy. Zauważyli, że problem nasila się latem. Przez cały rok amatorów procentów można tam spotkać w godzinach porannych oraz popołudniowych i wieczornych.

Podobna sytuacja jest przy sklepie w Nowym Dworze, o czym policjantów poinformował sołtys i rada sołecka. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a szczególnie w dni wolne od pracy i weekendy mieszkańcy narzekają na podchmielonych klientów.

Szczególnie młodzież spotyka się przy Baszcie w Zbąszyniu, gdzie również spożywają alkohol i zakłócają porządek. Dają się tam we znaki szczególnie gościom pobliskiego hotelu. Można ich tu spotkać zwłaszcza w dni wolne od szkoły. – Na spotkaniach z mieszkańcami często zgłaszają nam to miejsce. Regularnie jest też zaznaczane na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa. Mamy tam do czynienia z niszczeniem mienia czy przestawianiem ławek – mówi asp. szt. Marek Madaj, komendant komisariatu policji w Zbąszyniu.

Policjanci planują systematyczne wzmożone kontrole. Nawiązanie kontaktu z właścicielami sklepów oraz działania profilaktyczne we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za picie alkoholu w miejscu publicznym grozi mandat do 500 zł. Z kolei za zniszczenie mienia o wartości powyżej 500 zł można trafić przed sąd. – To już przestępstwo – mówi komendant.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News