NewsWOLSZTYN

„Skargi kierować do Urzędu Miejskiego”. Taką kartkę Czytelnik znalazł na Szlaku Żurawim1 min na czytanie

News - „Skargi kierować do Urzędu Miejskiego”. Taką kartkę Czytelnik znalazł na Szlaku Żurawim - myregion

Chodzi o miejsce przy stawach, koło leśniczówki, w okolicy Ruchockiego Młyna. – Odkryłem to w weekend. Jak można było pozwolić, żeby ktoś zagrodził drogę i uniemożliwił przejazd Szlakiem Żurawim? – zastanawia się Czytelnik, który przysłał zdjęcie. Szlak Żurawi to trasa dla rowerzystów i spacerowiczów wokół Jeziora Wolsztyńskiego. Na płocie przy stawach wiszą trzy tabliczki: „teren prywatny”, „głębokie wykopy” i „zakaz parkowania”. A niżej ktoś przymocował jeszcze ręcznie wypisaną kartkę „koniec drogi, skargi kierować do Urzędu Miejskiego”

Maciej Ratajczak z wolsztyńskiego ratusza informuje, że właściciel działki po prostu ogrodził swój teren i miał do tego prawo. – Nie jest to działanie zabronione. Przez lata użytkowania szlaku jego przebieg znalazł się w granicach działki prywatnej. Wynikło to z „wyrobienia, wydeptania” drogi w miejscu, gdzie nie powinno jej być – mówi Ratajczak i wyjaśnia, że tam gdzie przebiega właściwa droga teren zarósł i wymaga odnowienia.

Problem jest znany pracownikom UM w Wolsztynie. Podejmują działania mające umożliwić przejście i przejazd tym odcinkiem szlaku. – Przede wszystkim zostanie przeprowadzona inwentaryzacja terenu, następnie potrzebne będzie uzyskanie zgody na wycinkę oraz wreszcie przeznaczenie środków na wykarczowanie odcinka właściwej drogi – mówi Ratajczak.

Roboty zaplanowano na przyszły rok. – Tak aby Szlak Żurawi był w pełni przejezdny w przyszłym sezonie – mówi Ratajczak.
JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News