NewsNOWY TOMYŚL

Skarbnik urzędu drugi raz odeszła na emeryturę. “Teraz to naprawdę”2 min na czytanie

News - Skarbnik urzędu drugi raz odeszła na emeryturę. “Teraz to naprawdę” - myregion

Wieloletnia skarbnik Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu Ludomira Śpiączka odeszła na emeryturę. Na ostatniej sesji rady (30.08.) oficjalnie ją pożegnano. Nie po raz pierwszy. Skarbnik żegnano również w ubiegłym roku. Choć nie wszyscy wówczas zdążyli, bo dość szybko się spakowała. 

Po niedługim czasie okazało się jednak, jaki był powód odejścia. – Kiedy podejmowałam decyzję, to nie było wiadomo, jak będzie wyglądała odprawa dla pracowników samorządowych, różne opinie się pojawiały – tłumaczyła Ludomira Śpiączka na sesji. Przyznawała, że decyzja była podyktowana obawą, że otrzyma niższą odprawę niż sześciomiesięczne wynagrodzenie. 

Skończyło się tym, że otrzymała odprawę w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia i… wróciła do pracy. – To nie była kombinacja. Cieszę się, że wraca pani w nasze pielesze – komentował wówczas radny Wojciech Andryszczyk i podkreślał, że pieniądze jej się należały. Bardziej oszczędni w słowach byli inni radni, którzy w kuluarach pytali, czy tak wypada. Ale odpowiedzi się nie doczekali, bo z tej udzielonej przez urząd niewiele wynikało. Jedynie tyle, że do powrotu przekonał Śpiączkę burmistrz Włodzimierz Hibner. A decyzję uzasadniał dobrą współpracą i spadkiem zadłużenia gminy. – Przyczyniła się też do dużego wzrostu nakładów inwestycyjnych, czego efekty są widoczne – tłumaczył ratusz. 

Teraz skarbnik drugi raz odeszła na emeryturę, a radni i pracownicy urzędu na ostatniej sesji ją pożegnali. – Prawdziwy, prawdziwy fachowiec w zakresie gminnych finansów. Praca z panią skarbnik była ogromnym zaszczytem. Ale nie było lekko. Zawsze miała własne zdanie i za to ją szanuję – chwalił burmistrz Włodzimierz Hibner. A jeden z radnych przekazał nam, że Ludomira Śpiączka komentując odejście miała stwierdzić, że „teraz, to naprawdę”.

ŁR

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wraca temat skarbniczki. Antuszewski: Po ludzku ją rozumiem, ale wychodzi na to, że ktoś chciał coś ukryć

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News