NewsREGION

Siostry Konieczek jadą do Tokio! Ogromny sukces naszych zawodniczek!1 min na czytanie

News - Siostry Konieczek jadą do Tokio! Ogromny sukces naszych zawodniczek! - myregion

Fantastyczne wiadomości napływają po pierwszym dniu mistrzostw Polski w lekkiej atletyce z areny w Poznaniu. Siostry Aneta i Alicja Konieczek w biegu przez przeszkody na 3 tys. metrów biegły razem prawie przez cały dystans. Kibice duże nadzieję wiązali z obiema dziewczynami, ale faktem jest, że to Alicja w ubiegłym roku została mistrzynią Uniwersjady w biegu przez przeszkody. Od kilku tygodni komentatorzy podkreślali, że jest o krok od wyjazdu na igrzyska. Postawiła ten krok w stolicy Wielkopolski i zabrała ze sobą młodszą siostrę.

Jeszcze na początku ostatniego okrążenia prowadziła Alicja, a młodsza z sióstr wyprzedziła ją na przedostatniej przeszkodzie i pomknęła do mety. Przekraczając linie mety obie uniosły rękę w geście zwycięstwa. A potem była już tylko radość ze złotego medalu mistrzostw Polski dla Anety Konieczek i srebrnego dla Alicji Konieczek.

Młodsza siostra pokonała dystans w czasie 9:25.98, a starsza 9.27:79. Obie pobiły rekordy życiowe i wypełniły minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio (9:30.00). Zwyciężczyni reprezentowała barwy Nadodrza Powodowo, a druga – Alicja Konieczek OŚ AZS Poznań. Obie są wychowankami trenerów Mirosława Polaka i Artura Walczaka-Mortezaei.

Dziewczyny pochodzą ze Strzyżewa (gm. Zbąszyń), a do klanu Konieczków należy jeszcze brat – Dawid, obecnie radny gminy Zbąszyń. Cała trójka zdobywała medale mistrzostw Polski, a potem wyjeżdżali na studia do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dawid wrócił do kraju, a dziewczyny dalej trenują w USA. Przed Anetą jeszcze ostatni rok studiów. Teraz obie mogą już pakować walizki do Tokio.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News