NewsREGION

Siłownie zamknięte, ograniczenia w salonach urody. Właścicielka: Dezynfekcja to u nas standard2 min na czytanie

News - Siłownie zamknięte, ograniczenia w salonach urody. Właścicielka: Dezynfekcja to u nas standard - myregion

W czerwonej strefie siłownie mają być od jutra zamknięte, a obostrzenia dla salonów urody są takie same, jak w strefie żółtej. W obu przypadkach mogą w nich przebywać wyłącznie pracownicy oraz obsługiwani klienci, a gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun. 

Karolina Anioł ze Studia Modelowania Sylwetki „Figura” w Wolsztynie, które świadczy usługi kosmetyczne, kosmetologiczne, wellness oraz fitness przyznaje, że w związku z nowymi obostrzeniami Studio będzie musiało ograniczyć swoje usługi, ale zamknie jedynie strefę fitness. – Poza tym, dla nas nic się nie zmienia. W naszej branży dezynfekcja po każdej klientce jest standardem, także bez epidemii. Pracujemy na powierzchni 200 m2, na której jednocześnie przyjmujemy maksymalnie osiem klientek, bo takie mamy możliwości ze względu na szatnię i personel – mówi. 

Jej zdaniem zamknięcie siłowni jest nieuzasadnione. – W siłowniach nie ma tłumów, a przy zachowaniu reżimu sanitarnego są one bezpieczne. W zupełności wystarczyłoby utrzymanie limitów osób w zależności o metrażu, a wszelka aktywność fizyczna, nawet zwykłe spacery, poprawiają kondycję i odporność organizmu – podkreśla Karolina Anioł. Przyznaje to nawet Narodowy Fundusz Zdrowia, który zresztą ma na swojej stronie „Akademię NFZ”, gdzie fizjoterapeuci, trenerzy personalni i psycholodzy zachęcają do tego, by jak najwięcej się ruszać. 

– Rzecz w tym, że jeśli osoby cierpiące na różne schorzenia, często nie zdając sobie nawet z tego sprawy, zaczną wykonywać te wszystkie polecane tam ćwiczenia, to mogą sobie narobić kłopotów – uprzedza Karolina Anioł. – Dlatego zabierając się do jakichkolwiek ćwiczeń, przynajmniej na początku dla własnego dobra lepiej skorzystać z oferty siłowni czy klubu fitness, gdzie trener dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń i pokaże jak je wykonywać, by nie zrobić sobie krzywdy – podkreśla.

EI

Podziel się informacją ...
 • 14
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  14
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News