NewsREGION

Sezon się rozkręca! Było Komorówko, będzie Parzęczewo. Kto chętny?1 min na czytanie

News - Sezon się rozkręca! Było Komorówko, będzie Parzęczewo. Kto chętny? - myregion

Sezon na wyścigi wraków w naszym regionie rozpoczął się na dobre. W ubiegłą sobotę (6.03) w Komorówku odbyły się pierwsze w tym roku zawody WRAK RACE. W najbliższą sobotę odbędą się następne – w Parzęczewie, przy drodze do Goździchowa. Zapisy trwają do ostatniego dnia, biuro będzie czynne od godziny 6:00 rano. Pierwsze wyścigi ruszą od godz. 8 i potrwają do zmierzchu. 

Organizator wyścigów Dawid Szymański (Dejw-Trans) zapewnia dobrą zabawę, bo zgłosiło się już ok. 80 startujących zespołów. Szymański w ubiegłą sobotę w Komorówku zainaugurował swój sezon wspaniałym zwycięstwem. Wszystkie 5 wyścigów zakończył na 1 miejscu. Teraz zaprasza do Parzęczewa. – Ubiegłoroczne marcowe wrakowanie nie odbyło się. Miałem wszystko przygotowane na 14 marca, a dwa dni przed imprezą nastąpił lockdown – wspomina Dawid Szymański. Dlatego zaznacza, że teraz liczy na tych, którzy w ubiegłym roku, w marcu nie mogli przyjechać. 

Zawody Wrak Race staja się w Polsce coraz bardziej popularne, nie wymagają dużych nakładów finansowych. Zawodnicy jeżdżą starymi, przerobionymi samochodami, które nie mogą być warte więcej niż tysiąc złotych. W wyścigach samochodowych wraków obowiązuje zasada: „im gorszy stan pojazdu, tym lepiej” . Niektóre z nich kończą swój żywot na torze wyścigowym. 

Zawody odbywają się na specjalnie wyznaczonym torze, a celem jest zebranie jak największej ilości punktów. Zawodnicy startują w następujących kategoriach: Wrak 1.6 – auta zmodyfikowane do pojemności silnika 1.6; Wrak 2.0 – auta zmodyfikowane o pojemności powyżej 1.6; CYWIL – auta beż modyfikacji, prosto z podwórka.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News