NewsNOWY TOMYŚL

Sezon na remonty. W Nowym Tomyślu trwają prace w szkołach i przedszkolach3 min na czytanie

News - Sezon na remonty. W Nowym Tomyślu trwają prace w szkołach i przedszkolach - myregion

Sezon wakacyjny to czas remontów w nowotomyskich szkołach i przedszkolach. Jak informuje urząd miejski na drugą połowę sierpnia zaplanowano prace w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie. W planie jest częściowa wymiana stolarki okiennej wraz z wymianą parapetów, co ma kosztować 125 tys. zł. 

Trwa już remont w Szkole Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołderskiego. Również wymieniane są okna, co pochłonie 70 tys. zł, ale i modernizowane pomieszczenia świetlicy szkolnej. Wartość tych prac to 79 tys. 500 zł. 

Prace remontowe prowadzone są również w placówkach przedszkolnych. W Przedszkolu nr 2 pn. Plastusiowe Osiedle skuto schody główne, na których z początkiem sierpnia zostaną położone kamienne stopnie. Do końca wakacji wstawione będą ścianki działowe oraz nastąpi wymiana okna na klatce schodowej. Na dzień dzisiejszy zakończono już prace związane ze zwiększeniem bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a z początkiem sierpnia planowane jest zakończenie montażu oświetlenia awaryjnego. Całkowity koszt inwestycji to ok. 130 tys. zł.

Prace remontowe przeprowadzone w Przedszkolu nr 4 “Bolka i Lolka”, również związane były ze zwiększeniem bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ich koszt to ok 4 tys. 700 zł.
Wymieniono wykładziny podłogowe w większej części obiektu, dodatkowo przeprowadzono renowację parkietu w jednej z sal zajęciowych, a koszt tej inwestycji to ok. 19 tys. 700 zł. 

W przedszkolu nr 5 pn. „Słoneczko” przeprowadzono demontaż i montaż wykładziny obiektowej w kwocie prawie 24 tys. 300 zł. Zaplanowane jest szlifowanie i lakierowanie podłóg w trzech salach zabaw, a środki przeznaczone na tą inwestycje pochodzą z budżetu przedszkola i wynoszą 8 tys. 740 zł. Jak wskazuje urząd w najbliższym czasie planowana jest przebudowa dziedzińca na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

opr. ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News