GRODZISKNews

Sezon grzewczy nadal trwa. Prezes spółdzielni: Czekamy na cieplejsze noce1 min na czytanie

GRODZISK - Sezon grzewczy nadal trwa. Prezes spółdzielni: Czekamy na cieplejsze noce - myregion

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grodzisku Wlkp. z uwagi na chłodnie dni i noce nie zakończyła jeszcze sezonu grzewczego. Pomimo, że mamy maj mieszkańcy mogą nadal cieszyć się ciepłymi grzejnikami.

– Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że posiadamy własne kotłownie i nie jesteśmy związani umowami z firmą zewnętrzną – tłumaczy prezes spółdzielni, Grzegorz Pełko. – Z zakończeniem sezonu czekamy na zapowiedź cieplejszych nocy – podkreśla. I wyjaśnia, że piece mogą być cały czas w gotowości i zawsze można wznowić grzanie. 

W grodziskiej spółdzielni rozliczenie sezonu grzewczego następuje w czerwcu, więc mieszkańcy mają jeszcze czas na ewentualne zwroty lub dopłaty. Rozliczenie ciepłej wody jest dokonywane dwa razy do roku, w czerwcu i grudniu, tak by rozłożyć korzystniej opłaty dla mieszkańców.

By zmniejszyć koszty ogrzewania spółdzielnia zrealizowała inwestycję docieplenia budynków powstałych w latach 90. ubiegłego wieku. Była to część budynków na os. Wojska Polskiego. Docieplono ściany zewnętrzne, stropodachy oraz ściany piwnic sześciu budynków wielorodzinnych. Prace te były wykonywane w ramach trzyletniego projektu termomodernizacyjnego o łącznej wartości prawie 11 mln zł. Wkład własny spółdzielni to 3,5 mln zł, resztę stanowiło wsparcie funduszy unijnych w ramach niskooprocentowanej pożyczki Jessica 2. Według prezesa tego typu działania powodują obniżenie kosztów ogrzewania dla mieszkańców, a dodatkowo ocieplone budynki spełniają już rygorystyczne normy cieplne ustanowione na rok 2021.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK