WOLSZTYN

Sesja bez radnych. Trwa pierwsze zdalne posiedzenie wolsztyńskich rajców2 min na czytanie

WOLSZTYN - Sesja bez radnych. Trwa pierwsze zdalne posiedzenie wolsztyńskich rajców - myregion

Sesja przebiega sprawnie jak nigdy dotąd. W internecie trwa transmisja (2.04.). W sali sesyjnej ratusza obecnych jest pięć osób. To burmistrz Wojciech Lis, przewodniczący rady – Jarosław Adamczak, wiceprzewodnicząca Agnieszka Czajka, pracownica biura rady oraz Damian Sarbak z wydziału organizacyjnego – urzędowy specjalista od systemów teleinformatycznych. W sali obrad pojawił się także drugi wiceprzewodniczący rady – Aleksander Jakowczyc. Wszystko wskazuje jednak na to, że ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, radny bierze udział w posiedzeniu z odrębnego pomieszczenia. 

W pierwszej zdalnej sesji rady miejskiej Wolsztyna uczestniczą wszyscy radni. Z uchwałami  zapoznali się na komisjach, a jak poinformował przewodniczący Adamczak, teraz powinni się ograniczyć wyłącznie do głosowania. Obrady śledzi ok. 30 osób. Tymczasem radni przegłosowali już m.in. zmiany w budżecie i prognozie finansowej gminy na lata 2020 – 2030 i jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Województwa Wielkopolskiego w 2020 roku na pokrycie odszkodowań za grunty przejęte na realizację zadania pn. „Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 305 w ramach realizacji ścieżki rowerowej na odcinku Stary Widzim – Wroniawy.

Radni nie byli jednomyślni w sprawach udzielenia dotacji dwóm parafiom. Za wsparciem parafii św. Jakuba Większego w Obrze opowiedziało się 16 radnych. Dwie osoby były przeciwne. To Marcin Klessa i Michał Maruszewski. Wstrzymali się natomiast Paweł Kopciuch, Robert Malewicz i Dominik Tomiak. Mariusz Przybyła, który wcześniej krytykował dotacje dla kościolów, teraz zagłosował za przyjęciem uchwały. Dotację celową dla parafii pw. Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie poparło 14 radnych. Przeciw byli Marcin Klessa, Michał Maruszewski i Artur Strażyński, a od głosu wstrzymali się Paweł Kopciuch, Robert Malewicz, Mariusz Przybyła i Dominik Tomiak. 

Radni głosowali także nad niewyrażeniem zgody na wprowadzenie funduszu sołeckiego. „Za” czyli przeciwko wprowadzeniu funduszu było 14 radnych. Wprowadzenia funduszu sołeckiego chcieli natomiast Paweł Kopciuch, Lucyna Lisowska i Artur Strażyński. Wstrzymali się od głosy Robert Malewicz, Stefan Piechocki, Maria Piosik i Mariusz Przybyła. Większością głosów przeszło za to wsparcie dla Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestry Dętej, która ma dostać od miasta 46 tys zł. Przekazanie dotacji poparło 18 rodnych. Wstrzymali się od głosu Lucyna Lisowska, Michał Maruszewski i Dominik Tomiak.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN