NewsREGION

Serwis zrzutka.pl odnosi się do tragedii w Wolsztynie. “Bardzo ubolewamy nad tą sytuacją”2 min na czytanie

News - Serwis zrzutka.pl odnosi się do tragedii w Wolsztynie. “Bardzo ubolewamy nad tą sytuacją” - myregion

– Bardzo ubolewamy nad tą sytuacją – przyznaje Tomasz Bujak, kierownik działu obsługi klienta zrzutka.pl, który odnosi się do zbiórki na przeprowadzenie samobójstwa, którą prawdopodobnie założył jeden z mieszkańców. 

– Z uwagi na ogromną ilość zakładanych na naszym portalu zbiórek, nie jest możliwe sprawdzanie każdej z nich już z chwilą jej organizacji – tłumaczy Tomasz Bujak. Wskazuje, że regulamin serwisu przewiduje okoliczności, w których weryfikowana jest tożsamość organizatora, co następuje na ogół przed pierwszą wypłatą środków. Portal wymaga wówczas przedstawienia stosownych dokumentów, potwierdzających prawdziwość celu zbiórki. 

Tomasz Bujak tłumaczy, że serwis interweniuje w przypadkach zgłoszeń o ewentualnych nadużyciach lub wtedy, kiedy pracownicy portalu mają wątpliwości dotyczące zbiórek. – Niemniej, o ile dana zbiórka nie zostanie nam wcześniej zgłoszona, do czasu takiej weryfikacji istnieje możliwość, że zbiórka nie została przez nas jeszcze dostrzeżona i sprawdzona. W szczególności dotyczy to zbiórek, które trwają przez krótki czas i nie zebrały jeszcze żadnych środków, których wypłaty mógłby zażądać jej organizator – wyjaśnia kierownik działu obsługi klienta popularnego serwisu. 

Zaznacza, że ubolewa nad sytuacją, do jakiej doszło. – Historia pana Rafała bardzo nas poruszyła. Dlatego każdego dnia pracujemy nad tym, by podnosić bezpieczeństwo naszych użytkowników. I apelujemy, że jeżeli ktokolwiek ma informacje i łamaniu prawa czy zagrożeniu życia – zgłaszał nam to, byśmy mogli podjąć odpowiednie działania – podkreśla przedstawiciel serwisu. 

Mężczyzna, na którego imię i nazwisko założona była zbiórka, przed tygodniem zamknął okna w mieszkaniu, które zajmował, po czym na środku pokoju rozpalił ognisko. W ocenie policji, popełnił samobójstwo. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News