NewsWOLSZTYN

Seria telefonów do mieszkańców Wolsztyna. Policja: Podszywają się pod nas!1 min na czytanie

News - Seria telefonów do mieszkańców Wolsztyna. Policja: Podszywają się pod nas! - myregion

Co najmniej kilka telefonów do mieszkańców Wolsztyna wykonali dziś oszuści podszywający się pod policjantów. Jak informuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, rzecznik wolsztyńskiej komendy, funkcjonariusze otrzymali już kilka zgłoszeń m.in. z ulicy Rożka i ulicy Kusocińskiego. – Dlatego apelujemy, by nie dać się oszukać – zaznacza Wojciech Adamczyk. A przypomnijmy, że wiele osób nadal pada ofiarami złodziei, czego przykładem może być mieszkanka jednej z miejscowości w regionie. Niedawno straciła 40 tys. zł po tym, jak zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta i poinformował o włamaniu na konto bankowe. 

Złodziej zapewniał, że chce pomóc i kobieta musi współpracować. Następnie poprosił o numer telefonu komórkowego, kazał jechać do banku, wypłacić pieniądze i oddać mężczyźnie, który będzie na nią czekać. Kobieta zastosowała się do wskazówek, a potem wróciła do domu. Gdy znów zadzwonił telefon, a fałszywy policjant kazał jej wypłacić kolejne pieniądze, zdenerwowana opowiedziała historię znajomej, a ta zawiadomiła policję. 

– Tę historię, jako ostrzeżenie przed bezwzględnością i podstępnym działaniem oszustów, dedykujemy seniorom i ich rodzinom. Przypominamy, że Policjanci nie żądają od nikogo pieniędzy ani nie informują nikogo o swoich działaniach. Odbierając telefon z żądaniem wypłaty i przekazania pieniędzy policjantom możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem – przypominała niedawno podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. – Świadomość społeczna dotycząca metod oszustwa na policjanta jest coraz większa, ale seniorzy wciąż dają się zmanipulować, dlatego rozmawiajmy ze swoimi bliskimi i przestrzegajmy przed przekazywaniem oszczędności obcym – zaznaczała.

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News