NewsWOLSZTYN

Seks na wieży widokowej. Prokuratura postawiła zarzut byłemu urzędnikowi2 min na czytanie

News - Seks na wieży widokowej. Prokuratura postawiła zarzut byłemu urzędnikowi - myregion

Były urzędnik wolsztyńskiego ratusza Damian S. usłyszał zarzut. Jak informuje Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, udało się zebrać dowody pozwalające na jego sformułowanie. 

– Pan Damian S. w dniu przesłuchania złożył oświadczenie, że jest zatrudniony w urzędzie. Zarzuca mu się nieuprawnione przetwarzanie danych osobowych – informuje Wawrzyniak. Dodaje, że oskarżony nie przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. – Powiedział, że zrobił to, ponieważ chciał wskazać nieprawidłowości w funkcjonowaniu monitoringu – mówi rzecznik poznańskiej prokuratury okręgowej. Mimo zarzutów, do prokuratury nie zgłosiły się żadne osoby pokrzywdzone. Rzecznik podkreśla, że postępowanie przedłużono do końca listopada, a powodem takiej decyzji jest m.in. weryfikacja lini obrony oskarżonego. – Bo pan Damian S. do winy się nie przyznaje – zaznacza Wawrzyniak.

O sprawie zrobiło się głośno w lipcu bieżącego roku. Po tym, jak w internecie zaczęły „krążyć” dwa nagrania, gdzie widać pary uprawiające seks. Oświadczenie w sprawie wydał wówczas burmistrz Wojciech Lis. – Z ubolewaniem potwierdzam fakt, iż do Internetu wydostał się fragment zapisu z wewnętrznego monitoringu wizyjnego należącego do Urzędu Miejskiego w Wolsztynie. O powyższym fakcie poinformowałem organy ścigania. Dla dobra sprawy w chwili obecnej nie możemy udzielać żadnych innych informacji. Zostały już wdrożone niezbędne procedury celem wyeliminowania podobnych incydentów w przyszłości – poinformował burmistrz. 

Następstwem wycieku było zwolnienie z urzędu wieloletniego pracownika, który teraz usłyszał zarzuty. Jak informowała nas w sierpniu prokurator Magdalena Kasprzak z wolsztyńskiej prokuratury, udostępnianie tego typu nagrań zagrożone jest nawet karą więzienia. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News