NewsREGION

Samorządy dostaną z województwa prawie 5 mln zł wsparcia na sport i turystykę1 min na czytanie

News - Samorządy dostaną z województwa prawie 5 mln zł wsparcia na sport i turystykę - myregion

Zarząd województwa wielkopolskiego przyjął i ogłosił dziś (11.03.) listy rankingowe wniosków o dofinansowanie z zakresu infrastruktury sportowej lekkoatletycznej i turystycznej oraz w ramach Programu „Szatnia na medal”. Projekty znajdujące się na listach zostaną przedstawione radnym i to Sejmik Województwa Wielkopolskiego ostatecznie zdecyduje o przyznaniu dotacji.

Na zadania z zakresu infrastruktury służącej rozwojowi turystyki wpłynęło 18 projektów. 14 z nich znalazło się na liście zakwalifikowanych. Na ten cel samorząd planuje wydać ok. 450 tys. zł. W naszym regionie wsparcie dostanie gmina Przemęt, która chce zagospodarować teren przy ciągu pieszo-rowerowym na plaży w Osłoninie. Dofinansowanie ma wynieść ok. 11 tys. zł.

W ramach programu lekkoatletycznego wpłynęło 21 wniosków. Większość zadań związana jest z budową bieżni lekkoatletycznych i skoczni do skoku w dal. Na liście rankingowej znalazło się 10 inwestycji opiewających łącznie na kwotę 1 mln 700 tys. zł. Na budowę na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu powiat ma dostać 80 tys. zł wsparcia.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się czwarta edycja programu „Szatnia na medal”. Złożono 56 wniosków, w tym 39 na zadania remontowe oraz 17 na zadania inwestycyjne. Proponowana łączna kwota dofinansowania to 3 mln 800 tys. zł. W pierwszej grupie na pieniądze załapała się gmina Przemęt. Na przystosowanie i przebudowę istniejących pomieszczeń szatniowo-sanitarnych w Mochach mogą otrzymać ok. 74 tys. zł wsparcia. Z kolei na zadania inwestycyjne gmina Zbąszyń dostanie 80 tys. zł. W planach jest budowa szatni na terenie campingu w stolicy gminy. Trochę wyższe dofinansowanie dostanie gmina Wolsztyn. Ok. 97 tys. zł pójdzie na budowę długo oczekiwanej szatni modułowej przy stadionie miejskim.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News