NewsNOWY TOMYŚL

Sąd, prokuratura, kontrole kuratorium. To efekt rządów dyrektor przedszkola w Zbąszyniu2 min na czytanie

News - Sąd, prokuratura, kontrole kuratorium. To efekt rządów dyrektor przedszkola w Zbąszyniu - myregion

Dwa złożone pozwy, zawiadomienie w prokuraturze i kontrole. Z tym ma do czynienia dyrektor publicznego przedszkola w Zbąszyniu. Chodzi o jej decyzje dotyczące pracowników i sposób zarządzania. 

Jak ustaliliśmy, w ciągu zaledwie miesiąca cztery osoby zakończyły prace w zbąszyńskim przedszkolu. Jedną zwolniono, dwóm nie przedłużono umowy, a kolejna zwolniła się sama. Piąta osoba jest zwolnieniu lekarskim, a następna na urlopie dla podratowania zdrowia. Pewne jest również, że sąd pracy w Grodzisku zajmuje się dwoma pozwami, które złożyła jedna z pracownic. Placówkę ma też pod lupą urząd ochrony danych osobowych, a kontrolowało ją również kuratorium oświaty.

Z naszych ustaleń wynika, że dwie sprawy w sądzie założyła dyrektor przedszkola była pracownica, która podkreśla, że została niesłusznie zwolniona. Twierdzi, że najpierw zwolniono ją pod pozorem likwidacji stanowiska pracy, choć na jej miejsce przyjęto wcześniej kogoś innego. Później wręczono zwolnienie dyscyplinarne, bo miała rzekomo nie wykonać polecenia. – Nie zgadzam się z tym. Nie zgadzam się również z poprzednim powodem zwolnienia, czyli likwidacją stanowiska pracy. Dlatego złożyłam dwa pozwy do sądu. Chcę przywrócenia do pracy i odszkodowania – mówi nam była pracownica. 

W międzyczasie zawiadomienie dotyczące dyrektor placówki wpłynęło do prokuratury. Jak mówi nam osoba, która je złożyła, szefowa placówki miała dopuścić się złamania tajemnicy korespondencji i czytać wiadomości z zamkniętej grupy na portalu społecznościowym na służbowym komputerze. – Dyrektor twierdzi, że przeczytała wiadomości przypadkiem – mówi nam jedna z byłych pracownic. To nie koniec. W przedszkolu kontrolę przeprowadziło już kuratorium oświaty. Co z niej wynikło? O tym poinformujemy niebawem. Dyrektor placówki do tej pory nie odniosła się do sytuacji, choć prosiliśmy ją o komentarz. 

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News