NewsREGION

Są pieniądze na drogi dojazdowe do pól, a część gmin rozstrzyga już przetargi. Jakie szlaki zostaną wyremontowane?2 min na czytanie

News - Są pieniądze na drogi dojazdowe do pól, a część gmin rozstrzyga już przetargi. Jakie szlaki zostaną wyremontowane? - myregion

Zastępca wójta gminy Siedlec Agnieszka Kasperczak przyznaje, że decyzja o przyznaniu dofinansowania przychodziła zazwyczaj w kwietniu. W tym roku prawdopodobnie z powodu epidemii sprawa się trochę opóźniła. – Realizowaliśmy zaplanowane inwestycje drogowe, bo mieliśmy na to zarezerwowane środki. To, co uda się zaoszczędzić dzięki dofinansowaniu, będziemy mogli przeznaczyć na coś innego – mówi Kasperczak. Gotowe są już drogi w Jaromierzu, Mariankowie i Chobienicach. Trwają jeszcze prace w Jażyńcu. Dofinansowanie pozwoli pokryć tylko część kosztów, reszta trzeba wyłożyć z budżetu gminy. 

Duże wsparcie dostała też gmina Kuślin. W planach były dwie drogi, ale radni zadecydowali, że wybudują tylko jedną. – Za chwilę zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę łącznika między ulicą Powstańców Wielkopolskich a Radosną – mówi Patryk Klaczyk, inspektor do spraw planowania przestrzennego, dróg i inwestycji. W budżecie gminy na ten cel zaplanowano 307 tys. zł. W tej sytuacji, gdy gmina zrealizuję tylko jedną z dwóch zgłoszonych dróg, część dofinansowania trzeba będzie oddać. Z planu wypadł szlak do Zakładu Obsługi Komunalnej w Kuślinie.

Za to w gminie Wielichowo ze wsparciem zostanie wybudowany ostatni z trzech etapów budowy drogi z Gradowic do Augustowa. Przetarg został już rozstrzygnięty, inwestycja pochłonie około 321 tys. zł, z czego 99 tys. zł będzie pochodzić z dofinansowania. Droga ma być gotowa do 10 listopada.

Dofinansowanie do dróg dojazdowych do pól gminy z powiatu grodziskiego: Granowo – 56 tys. 250 zł, Grodzisk Wielkopolski – 125 tys. zł, Kamieniec – 125 tys. zł, Rakoniewice – 22 tys. 500 zł, Wielichowo – 99 tys. zł. 

W powiecie nowotomyskim maksymalne wsparcie w wysokości 150 tys. zł. Dostały je gmina Kuślin i Lwówek. Dalej jest Miedzichowo – 125 tys. zł, Nowy Tomyśl 60 tys. 750 zł, Opalenica 38 tys. 438 tys. zł i Zbąszyń 47 tys. 250 zł.

Z kolei w powiecie wolsztyńskim najwięcej dostała gmina Siedlec – 127 tys. 125 zł, gmina Wolsztyn – 125 tys. zł, a Przemęt 72 tys. zł.

JP

Foto: Gmina Wielichowo

Na zdjęciu droga z Gradowic do Augustowa.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News