REGION

Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Ogranicza dostęp do parków, bulwarów czy miejsc rekreacji1 min na czytanie

REGION - Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Ogranicza dostęp do parków, bulwarów czy miejsc rekreacji - myregion

– Stajemy przed bardzo trudnym wyborem – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej (31.03.). Podkreślał, że trzeba zrobić wszystko, aby uniknąć najgorszego scenariusza, czyli dużej liczby zakażonych oraz ofiar śmiertelnych.

– Wciąż za dużo jest kontaktów, za dużo spacerów – wiemy, że stąd pochodzą kolejne zakażenia. Jeżeli chcemy, aby życie gospodarczo-społeczne wracało do normalności, to musimy wprowadzić dodatkowe ograniczenia – dodawał.

Chodzi m.in. o zasadę „dystansowania” – dystans dwóch metrów, jeden o drugiego. Osoby niepełnoletnie mogą przebywać tylko z osobą dorosłą. Wprowadzono ograniczenia dostępności do parków, bulwarów, plaż i miejsc rekreacji. Jest także zakaz korzystania z rowerów w wypożyczalniach miejskich.

Zamknięte zostaną wszystkie punkty kosmetyczne chociażby salony fryzjerskie. Limit osób przebywających w sklepie – maksymalnie trzy osoby na jedną kasę. W urzędach pocztowych limit ograniczony został do dwóch osób na jedno okienko. Na bazarach i targowiskach podobne ograniczenia – trzy osoby do jednego straganu. Ponadto obowiązkiem jest również nakładania rękawiczek w sklepach.

W weekendy zamknięte będą wszystkie sklepy budowlane. Czynne, bez zmian, będą sklepy spożywcze, apteki i drogerie.

Sklepy spożywcze w godz. 10-12 będą otwarte tylko dla osób starszych powyżej 65 roku życia. – Seniorzy starajcie się jak najrzadziej wychodzić do sklepów – apelował Morawiecki.

Zamknięte będą też hotele i miejsca noclegowe.

Zostaje rozszerzona formuła kwarantanny – od dziś (31.03.) te osoby, które zostaną poddane kwarantannie, będą poddana osobistej izolacji.

Wprowadzono limit w autobusach i busach przewoźników prywatnych – tak jak w miejskiej komunikacji.

Zabiegi medyczne – odwołano wszystkie zabiegi rehabilitacyjne na czas epidemii.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION