NewsREGION

Ruszyła rejestracja wolontariuszy WOŚP. Tym razem tyko w sieci2 min na czytanie

News - Ruszyła rejestracja wolontariuszy WOŚP. Tym razem tyko w sieci - myregion

Kolejne sztaby w naszym regionie ogłaszają rekrutacje wolontariuszy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W tym roku, z powodu pandemii, zgłoszenia przyjmujemy tylko online – mówi Tomasz Koza z Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim. – W poprzednich latach można było przyjść osobiście, porozmawiać i trochę się poznać. W tym roku nie jest to możliwe i musimy sobie poradzić inaczej – wyjaśnia Tomasz Koza.

W Grodzisku można się zgłaszać do końca listopada, w Wolsztynie do 24 listopada, a w Nowym Tomyślu do 4 grudnia. Liczba wolontariuszy jest ograniczona, dlatego lepiej zrobić to jak najszybciej. Sztab w Wolsztyńskim Domu Kultury przyjmie 200 wolontariuszy, ale razem z nimi działa jeszcze WOŚP w Świętnie, Kębłowie i Obrze. W tym roku osobny sztab będzie miała prawdopodobnie gmina Przemęt. W Grodzisku mogą przyjąć 50 wolontariuszy, a w Nowym Tomyślu 70. Najczęściej chętnych jest więcej.

Wolontariuszem można zostać w każdym wieku, ale jeśli ktoś nie jest pełnoletni, musi się za niego zarejestrować rodzic. Kwestujący to najczęściej uczniowie szkół podstawowych i średnich.

– Jak co roku zachęcamy do zgłaszania się Nie wiemy jednak, jak będzie wyglądał sam finał – mówi Tomasz Koza. Z kolei Olga Słocińska z NOK-u podkreśla, że finał na pewno będzie, ale w tej chwili trudno powiedzieć w jakiej formie. – W grudniu ostatecznie stworzymy plan tego pięknego i ważnego wydarzenia. I pamiętajcie! Gramy do końca świata i… – przypomina hasło akcji Słocińska.

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem Finał z Głową. Tym razem fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi finał WOŚP dedykowany laryngologii. Akcja odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę po Nowym Roku, czyli 10 stycznia.

JP

Zgłoszenia

Centrum Kultury Rondo sztabgrodzisk@gmail.com

Wolsztyński Dom Kultury wosp@domkulturywolsztyn.pl

Nowotomyski Ośrodek Kultury sztaby.wospnok@gmail.com

Trzeba wysłać zgłoszenie, a sztaby odsyłają w zamian ankietę do wypełnienia. Potrzebne jest też zdjęcie do legitymacji.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News