NewsWOLSZTYN

Ruszył drugi punkt w Wolsztynie. Dziennie ma być szczepionych blisko 150 osób1 min na czytanie

News - Ruszył drugi punkt w Wolsztynie. Dziennie ma być szczepionych blisko 150 osób - myregion

Dzisiaj (11.05.) ruszył drugi punkt szczepień w Wolsztynie. Znajduje się w kontenerach, przy szpitalu, od strony ulicy Wschowskiej. Dotychczasowy punkt w lecznicy, w budynku od ulicy Strzeleckiej, działa bez zmian.

Starosta Jacek Skrobisz zachęca do szczepień. – Punkt spełnia wymogi sanitarne, jest też zabezpieczenie przed deszczem – mówi Jacek Skrobisz. Chodzi o namiot, który ustawiono przy kontenerze. Wewnątrz stoją ławki i stoły. Można tutaj wypełnić dokumentacje. Wewnątrz pierwszego pomieszczenia jest płyn do dezynfekcji dłoni i dwa stanowiska do przygotowania dokumentacji. Dalej jest już konsultacja lekarska i szczepienie. Po podaniu dawki pacjenci wychodzą innym wyjściem. Kolejne 15 minut należy spędzić w kolejnym namiocie, żeby się upewnić, że pacjent czuję się dobrze po przyjęciu szczepionki.

W tym tygodniu punkt ma otrzymać 600 dawek szczepionki. Dzisiaj zaszczepionych zostało 200 osób. W kolejnych dniach ta liczba ma oscylować w granicach 140. Punkt będzie działał od 8 do 18, od poniedziałku do piątku.

Zarejestrować można się od poniedziałku do piątku. Do punktu przy ul. Wschowskiej (kontenery) pod numerem telefonu 573 012 334, a do punktu od ul. Strzeleckiej pod numerem 501 334 593. Przez całą dobę do dyspozycji pacjentów jest też całodobowa infolinia NFZ – 989. Można też wysłać smsa na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Jeżeli to możliwe, należy przyjść z wypełnionym formularzem. Przyspieszy to obsługę. Dokumenty można znaleźć na stronie szpitala. Lecznica dziękuję Krzysztofowi Jordanowi z Poznania za zakup chłodziarko-zamrażalki oraz zakładowi IKEA w Babimoście za przekazanie mebli.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News