GRODZISKNews

Ruszają egzaminy maturalne. Dyrektor liceum: Za wszystkich trzymamy kciuki!2 min na czytanie

GRODZISK - Ruszają egzaminy maturalne. Dyrektor liceum: Za wszystkich trzymamy kciuki! - myregion

Dziś ruszają egzaminy maturalne. W grodziskim liceum odbędą się w czterech salach – auli i sali w budynku liceum, w mniejszej sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych i sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2.

– W tym roku mamy 86 maturzystów, którzy będą podchodzić do egzaminu na zmienionych zasadach – wyjaśnia Jadwiga Łacheta, dyrektor LO. Tłumaczy, że część ustna egzaminu maturalnego z języka polskiego i języka obcego nie będzie obowiązkowa. – Będą mogli do niej przystąpić, podobnie jak w 2020, uczniowie, którym wynik części ustnej egzaminu z danego przedmiotu jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną – mówi Jadwiga Łacheta. 

Dyrektor LO wyjaśnia, że przystąpienie do egzaminu z innych przedmiotów na poziomie rozszerzonym również nie będzie obowiązkowe. – Jednak nasza młodzież podeszła do tej sprawy bardzo rozsądnie i w związku z tym nie było masowych rezygnacji z egzaminów na poziomie rozszerzonym – mówi dyrektor. Podkreśla, że – wszyscy mają świadomość, że takie decyzje mają ogromne znaczenie w rekrutacji na wyższe uczelnie.

Na salach będzie zachowany reżim sanitarny. Chodzi m.in. o półtora metrowy odstęp pomiędzy stolikami, a także własne przybory i kalkulatory, które muszą mieć uczniowie. Są też zobligowani do dezynfekcji rąk przed wejściem na salę i noszenia maseczek. W tym roku szkoły nie zapewniają wody, więc każdy uczeń może wnieść półlitrową butelkę na salę. 

Jak wyjaśnia dyrektor, uczniowie otrzymali wszystkie wytyczne pisemnie, które były też omawiane na spotkaniu online. Dyrekcja grodziskiego liceum przesunęła pożegnanie absolwentów na 2 czerwca z nadzieją, że będzie można zorganizować tę uroczystość, jak w roku ubiegłym, na placu szkolnym.

– Tegoroczni maturzyści to najbardziej pokrzywdzony przez pandemię rocznik- przyznaje Jadwiga Łacheta. – Nie mieli studniówki, a zdalne nauczanie im jako maturzystom nie przysłużyło się w nauce. Ostatni rok liceum zamiast z kolegami spędzili w domach przed komputerem. Chcemy ich uroczyście pożegnać, by chociaż ta wspólna chwila została im w pamięci. Za wszystkich maturzystów trzymamy kciuki – dodaje dyrektor LO, życząc im powodzenia na egzaminach. 

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK