NewsWOLSZTYN

Rusza sezon, a na plaży wszystko zamknięte na cztery spusty. Urzędnicy mówią o lipcu…3 min na czytanie

News - Rusza sezon, a na plaży wszystko zamknięte na cztery spusty. Urzędnicy mówią o lipcu… - myregion

Mimo że wakacje zaczynają się dopiero teraz, to wysoka temperatura już od kilku dni przyciąga plażowiczów nad Jezioro Wolsztyńskie. Ale poza wodą i piaskiem wielu atrakcji nie ma.

Punkt gastronomiczny przy plaży jest zamknięty na cztery spusty i mimo małego remontu w ubiegłym roku do pięknych nie należy. Część ławek i stołów leży w koncie. Trzeba jednak przyznać, że dzisiaj (25.06.) po placu chodził pracownik i zbierał chociaż śmieci. Kajakarze, którzy swoją bazę mają naprzeciwko przyznają, że plażowicze trafiają do nich. – Pytają czy u nas można kupić coś do picia, albo do jedzenia. Niektórzy chcą też skorzystać z toalety – mówią zawodnicy. Przyznają, że mogą oczywiście pomóc kilku osobom, ale nie od tego jest przystań.

Trochę lepiej jest na plaży w Karpicku. Pojawił się kolorowy foodtruck, a pracownicy zdradzili, że będą sprzedawać gofry. Przy plaży stoją toi toje, z których można skorzystać w razie potrzeby.

Maciej Ratajczak z wolsztyńskiego ratusza informuję, że w poniedziałek (28.06.) odbędzie się spotkanie z przedstawicielem firmy, która ma zapewnić małą gastronomię. Zapowiada, że punkt będzie zlokalizowany przy plaży, a nie w kawiarence. Z kolei w Karpicku też ma coś powstać, ale dziś niewiadomo co. – Więcej szczegółów będę mógł zdradzić we wtorek, kiedy zakończymy rozmowy. Mam nadzieję, że mała gastronomia pojawi się przy plażach już na początku lipca – mówi Ratajczak i zapowiada, że zostaną otwarte toalety w parku miejskim.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News