GRODZISKNews

Rozwiązał umowę i spłacił zobowiązania. Po dwóch latach operator wysłał mu fakturę do zapłaty2 min na czytanie

GRODZISK - Rozwiązał umowę i spłacił zobowiązania. Po dwóch latach operator wysłał mu fakturę do zapłaty - myregion

Po ponad 2 latach od rozwiązania umowy z operatorem telefonii mieszkaniec Grodziska dostał wezwanie do zapłaty. Od firmy windykacyjnej. Pan Radosław (34 l.) bardzo się zdziwił i oburzył. Twierdzi, że rozwiązując przed czasem umowę z Orange spłacił wszystkie wynikające z niej zobowiązania. Przeniósł numer do innego operatora i o sprawie zapomniał. 

– Nie wiem, o co chodzi, bo telefon spłaciłem, a komputera nie brałem – mówi. Nie wie czego dotyczy zaległa faktura na 100 zł opisana jako rata za sprzęt. Nie przypomina sobie też wezwań do zapłaty, więc tym bardziej jest zaskoczony, że o jego zobowiązanie upomniała się firma windykacyjna. Lepszą pamięć ma operator. Na pytania, skąd się wzięła zaległość mieszkańca Grodziska odpowiada bardzo szybko i dogłębnie, sięgając prawie 4 lata wstecz. Jak wyjaśnia biuro prasowe, klient miał w Orange usługi telekomunikacyjne i telefon kupiony na raty. Nawet po rozwiązaniu umów na jego wniosek, miał obowiązek w całości go spłacić. 

– Brak spłaty pozostałej części faktury za telefon, mimo pisemnego wezwania do zapłaty, poskutkował cesją wierzytelności – czytamy w odpowiedzi. Pan Radosław nie pamięta już dokładnie, kiedy zrezygnował z umowy. Nic dziwnego, jak podaje operator było to na początku 2018 r. A ponieważ do swojej oferty kupił telefon na raty, co miesiąc firma wystawiała mu ratę zgodnie z ustalonym na początku harmonogramem. Miał go spłacać w 30 miesięcznych ratach po 10 zł każda, a termin płatności ostatniej raty przypadał na marzec 2019 r. Faktycznie zapłacił ostatnią fakturę z opłatami abonamentowymi za kwiecień 2018 r. ale o racie zapomniał.

W styczniu tego roku plan ratalny został zerwany i wystawiona nota na nieopłaconą cześć rat – 10 x 10zł, czyli na 100zł. Klient może zapomnieć, firma jak widać pamięta nawet o swoich byłych klientach. Zwłaszcza tych zapominalskich. Po takich wyjaśnieniach pan Radosław zapłacił dług firmie windykacyjnej. Teraz już może zapomnieć. 

GH

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK