GRODZISKNews

Rozmowy o warsztacie pisarskim czyli spotkanie z autorką powieści o miłości i mafii2 min na czytanie

GRODZISK - Rozmowy o warsztacie pisarskim czyli  spotkanie z autorką powieści o miłości i mafii - myregion

Pierwsze spotkanie odbyło się w Centrum Ekonomii Społecznej „Dworzec” i zgromadziło wielu czytelników. Dziś jest okazja, by kolejne osoby mogły poznać twórczość Pauliny Jurgi. Jak mówi sama autorka pomysł pisania książek narodził się w dzieciństwie, pisze odkąd skończyła dziesięć lat. Na co dzień pracuje jako nauczycielka języka angielskiego, jednak to kultura rosyjska fascynuje ją do tego stopnia, że pewnego dnia postanowiła napisać książkę o rosyjskiej mafii. 

Na pytanie czy zdarzenia zawarte w książce są autentyczne odpowiada, że to fikcja literacka. – Jednak są nawiązania do prawdziwych wydarzeń – jak chociażby konflikt rosyjsko-czeczeński czy do autentycznych postaci – np. do Nazara – rosyjskiego kickboksera i rezydenta rosyjskiej mafii w Polsce w czasach Pruszkowa i Wołomina – wyjaśnia autorka. 

Sama klasyfikuje swoje książki między thrillerem a sensacją z elementami romansu. Nakładem wydawnictwa Otwarte ukazały się do tej pory w serii „Rosyjska Mafia” trzy powieści autorstwa Pauliny Jurgi: „Matrioszka”, „Matnia”, „Marionetka”. To opowieść o Marcie, która wywieziona z Polski musi radzić sobie ze środowiskiem mafijnym w Rosji, do którego zabrano ją wbrew jej woli. – Na pewno chciałam pokazać, że bez względu na środowisko, w każdym człowieku można znaleźć jakiś zalążek dobra – nawet jeśli wychodzę w tym momencie na tak naiwną, jak Marta. Chciałam ukazać kontrast pomiędzy tym, jakie zasady wpojono bohaterce w Polsce, a z czym musiała się zmierzyć w Rosji i jak ją to ukształtowało. Jak musiała zrywać poszczególne “warstwy” i dostosowywać się – wyjaśnia pisarka. Na spotkaniach autorskich z czytelnikami Paulina Jurga opowiada więcej o perypetiach głównej bohaterki serii, przybliża również sam proces pisania i współpracę z wydawnictwem.

Organizatorzy czyli Ośrodek Pomocy Społecznej i Biblioteka Publiczna w Grodzisku ponownie zachęcają do rozmów o literaturze i zapraszają na dzisiejsze (15.11.) spotkanie z autorką do Promessy o godz. 17.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK