NewsWOLSZTYN

Rondo Pileckiego świetnie się sprawdza, tylko farba z niego złazi1 min na czytanie

News - Rondo Pileckiego świetnie się sprawdza, tylko farba z niego złazi - myregion

Budowa ronda przy skarbówce się zakończyła, odbiory trwają, radni nadali mu imię, a pasy – jak donoszą kierowcy, już się “zmazały” – tak pokrótce przedstawia się niedługa historia pierwszego ronda turbinowego w mieście.

Podczas środowej (24.02.) sesji rady miejskiej radni przyjęli uchwałę w sprawie nadania rondu przy skarbowce imienia Witolda Pileckiego. Niektórzy radni – nie ujmując niczego rotmistrzowi, uważali, że powinno ono nosić imię lokalnego bohatera, padła też propozycja by nazywało się “Kolejowe” albo “Rondo Parowozowni”, ale byly to głosy mniejszości. Rotmistrz Pilecki zyskał poparcie 17 radnych, przy dwóch głosach sprzeciwu i dwóch wstrzymujących się.

Burmistrz Wolsztyna – Wojciech Lis stwierdził, że mimo licznych obaw artykułowanych przed oddaniem skrzyżowania do użytku, rondo spełniła swoją funkcję i rozładowuje ruch na skrzyżowaniu Fabrycznej i Gajewskich z drogą krajową 32. Kierowcy narzekają jednak, że farba, którą namalowane zostały poziome znaki drogowe, nie trzyma się asfaltu i linie rozdzielające pasy ruchu się “zmazują” i “wycierają” tak samo, jak przejście dla pieszych na ul. Lipowej, którą przebudowywał ten sam wykonawca.

Tymczasem burmistrz zapowiada prace nad kolejnym rondem na wjeździe do miasta od strony Starego Widzimia. Ma ono powstać na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 305 z ul. Inwestycyjną. Skrzyżowanie ma zostać rozbudowane o dodatkowy zjazd wzdłuż Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Jak stwierdził Wojciech Lis, ma to umożliwić połączenie terenów inwestycyjnych koło Jeziora Berzyńskiego.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News