NewsWOLSZTYN

Rolnicy chcą poparcia ich postulatów w sprawie „piątki dla zwierząt”1 min na czytanie

News - Rolnicy chcą poparcia ich postulatów w sprawie „piątki dla zwierząt” - myregion

Na najbliższym posiedzeniu komisji budżetu, infrastruktury i ochrony środowiska rady powiatu radni zajmą się projektem uchwały Macieja Wity w sprawie wyrażenia opinii na temat ustawy powszechnie znanej jako „piątka dla zwierząt”.

– Projekt uchwały jednoznacznie wskazuje na negatywne stanowisko Rady Powiatu Wolsztyńskiego w sprawie uchwały, która rozłoży polskie rolnictwo – mówi autor, radny Maciej Wita. – O podjęcie takiego działania zwróciło się do mnie stowarzyszenie rolników, które zawiązało się na terenie naszego powiatu i powiatów ościennych. Rolnicy oczekują wyrażenia opinii radnych i władz powiatu w taki sam sposób, jak zrobiły to władze innych powiatów. Przyjęta uchwała trafić ma m.in. do ministra rolnictwa, premiera i prezydenta – dodaje.

Czy zostanie przyjęta. Tego Maciej Wita nie przesądza, bo jak podkreśla każdy radny ma prawo do własnego zdania. Projekt uchwały jest jednak jednoznaczną deklaracją , na którą możliwe są dwie odpowiedzi – poparcie lub nie. – Wstrzymanie się od głosu jest automatycznym przyznaniem racji twórcom „piątki dla zwierząt”, która uderza bezpośrednio w naszych mieszkańców – podkreśla radny.

Wita zabiegał o wprowadzenie projektu uchwały pod głosowanie już podczas ostatniej sesji rady powiatu, ale bezskutecznie. Został on cofnięty do zaopiniowania przez komisje. – Taka była decyzja i pozostaje mi się z nią tylko zgodzić i przejąć tę ścieżkę, ale uważam to strata czasu, którego w tej sprawie nie ma. Wszyscy mieszkamy na terenach rolniczych i nie sądzę, aby któryś z radnych powiatowych nie znał tej ustawy, dlatego myślę, że wystarczyłoby odczytanie obszernego uzasadnienia – wyjaśnia.

EI

Podziel się informacją ...
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News