GRODZISKNews

Rolki to coraz popularniejszy sport. Chętnych do jazdy w Grodzisku nie brakuje!2 min na czytanie

GRODZISK - Rolki to coraz popularniejszy sport. Chętnych do jazdy w Grodzisku nie brakuje! - myregion

W każdą środę, o godz. 17 na parkingu przy Orliku przy ulicy Chopina w Grodzisku Wielkopolskim odbywają się zajęcia dla miłośników rolek. Jak się okazuje, chętnych do zabawy nie brakuje. 

O tym, że jazda na rolkach w Grodzisku to popularny sport, może świadczyć fakt, iż mimo deszczu i wiatru na ostatnich zajęciach stawiło się ponad 30 osób. Dlaczego w Grodzisku właśnie ta forma ruchu jest taka popularna? Na te pytanie ciężko odpowiedzieć, ale wiele osób podpowiada, iż takie coś jest możliwe dzięki staraniom Piotra Majewskiego, który założył stowarzyszenie „Skate2City” i dzięki temu popularyzuje tę formę ruchu. 

Samo stowarzyszenie niebawem będzie obchodzić swoje piąte urodziny. Latem członkowie jeżdżą na świeżym powietrzu, zimą na hali. Na zajęciach zawsze jest dużo ludzi. – Traktujemy to jako sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jeździłam z mężem, a teraz jeżdżą i moje dzieci – tłumaczy Beata Menet ze stowarzyszenia. I tak wakacyjne środy upływają wszystkim na wspólnym jeżdżeniu na rolkach. Są ciekawe tory przeszkód, alejest też dobra zabawa. – Mamy płyny dezynfekujące, mamy także więcej ławek, aby nie trzeba było siedzieć blisko siebie – tłumaczy Piotr Majewski. 

W „Skate2City” znaleźć można osoby w każdym wieku. Jedni są starsi, inni młodsi. Wspólnie jeżdżą na rolkach, ale wspólnie też wyjeżdżają na zawody. Są również młode talenty, które zdobywają medale na najważniejszych imprezach sportowych w Polsce. – Rolki to sport dla każdego, więc i w naszym stowarzyszeniu jest miejsce dla wszystkich – mówi Piotr Majewski. 

Każdy, kto chce nauczyć się jeździć na rolkach lub chce ten czas spędzać wraz z innymi miłośnikami tego sportu, może przyjść w środę na parking przy orliku, przy ul. Chopina. Zajęcia zaczynają się o godz. 17. 

MP

Podziel się informacją ...
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK