NOWY TOMYŚL

Rodzina z Wytomyśla ma już gdzie mieszkać. Pilnie potrzebuje opału i żywności2 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Rodzina z Wytomyśla ma już gdzie mieszkać. Pilnie potrzebuje opału i żywności - myregion

Ruszyła akcja pomocy rodzinie z Wytomyśla, która w pożarze straciła znaczną część dobytku. Organizowana jest zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy. Inicjatorką akcji jest Katarzyna Szkudlarska, przewodnicząca Związku Dużych Rodzin „Trzy plus” z Nowego Tomyśla. 

– Dziś trzeba skupić się na tym, co rodzinie jest najbardziej potrzebne. Po rozmowie z nimi wiem, że brakuje opału, konkretnie drewna. Starczy go maksymalnie na dwa dni. Potrzebują też żywności, artykułów chemicznych, środków czystości, ręczników, pościeli, kołder, poduszek, naczyń kuchennych i garnków na płytę indukcyjną – wymienia Katarzyna Szkudlarska dodając, że przydałaby się również pralka.

Inicjatorka tłumaczy, że osoby chcące pomóc, mogą kontaktować się z nią telefonicznie (tel. 574 445 002), a potrzebne produkty przywozić do niej do domu. Stamtąd trafią do pogorzelców w Wytomyślu. Szkudlarska dziękuje również wszystkim osobom, które do tej pory zaoferowały swoją pomoc. 

Pogorzelców wspiera też sołtys Wytomyśla Danuta Sobieraj. Informuje nas, że rodzina ma już dach nad głową. Lokal użyczył jeden z mieszkańców miejscowości. Sołtys tłumaczy, że poszkodowana rodzina kontaktowała się już z gminą, ale dziś nie wiadomo, czy otrzyma wsparcie. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, urzędnicy sprawdzają, jakie mają w tej sprawie możliwości prawne. 

Poza pomocą rzeczową, rodzinie potrzebne jest też wsparcie finansowe. Budynek, który zamieszkiwali trzeba wyremontować. Dlatego Katarzyna Szudlarska zachęca, aby wpłacać pieniądze na rachunek bankowy: 68 1750 0012 0000 0000 3891 2078. W tytule przelewu należy podać „Pomoc dla pogorzelców z Wytomyśla”. 

Do pożaru jednorodzinnego domu doszło w poniedziałek. W jego wyniku rodzina z szóstką dzieci straciła dach nad głową. Pisaliśmy o tym TUTAJ

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL