NewsWOLSZTYN

Rodzice szczepią dzieci. Wzrosło też zainteresowanie szczepieniami wśród sceptyków1 min na czytanie

News - Rodzice szczepią dzieci. Wzrosło też zainteresowanie szczepieniami wśród sceptyków - myregion

W listopadzie wolsztyńskie punkty szczepień podawały głównie trzecie dawki szczepionki przeciwko Covid-19. W grudniu zaczęło jednak przybywać tych, którzy dotąd byli oporni, ale teraz chcą się zaszczepić. – Na każde 100 podanych szczepionek ok. 15 do 20 to pierwsze dawki – mówi naczelna pielęgniarka SP ZOZ Wolsztyn – Beata Szutta.

Rodzice szczepią także dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Pierwsi mali wolsztynianie otrzymali pierwszą dawkę szczepionki 18 grudnia. Od tej pory zaszczepiono 100 dzieci, a do końca grudnia podanych zostanie kolejnych kilkadziesiąt szczepionek. – Obecnie rejestrujemy już na styczeń. Zainteresowanie rodziców jest duże. Największe było w pierwszych dniach, a przed świętami, zapewne ze względu na specyficzny okres, nieco osłabło – przyznaje Beata Szutta.

Jak podkreśla naczelna pielęgniarka, szczepienia dzieci wymagają badania lekarskiego, które jest dłuższe i dokładniejsze niż w przypadku dorosłych. Dzieci są też dłużej obserwowane po szczepieniu, stąd dziennie szczepi się ok. 20 dzieci. Rekordowy był 22 grudnia, kiedy w punkcie przy ul. Strzeleckiej zaszczepionych zostało 40 dzieci.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News