GRODZISKNewsWIDEO

Robili pompki w Wolsztynie, robią i w Grodzisku, a swoje zadanie dedykują malutkiej Zosi z Poznania1 min na czytanie

GRODZISK - Robili pompki w Wolsztynie, robią i w Grodzisku, a swoje zadanie dedykują malutkiej Zosi z Poznania - myregion

Funkcjonariusze z Grodziska podjęli wyzwanie #gaszynchallenge, a że cel główny został osiągnięty, to zadanie dedykowali Zosi Szustakowskiej z Poznania.

10-miesięczna dziewczynka ma skróconą kości udową i dysplazję lewego stawu biodrowego. Jej mama, Magdalena Szustakowska, wyjaśnia, że niezbędne są skomplikowane operacje, a pierwsza musi się odbyć, kiedy Zosia ukończy 2 latka. – Będzie polegała na przywróceniu pełnej sprawności biodra, ustawieniu odpowiedniej rotacji nóżki oraz „uwolnieniu” kolanka, aby móc je w pełni wyprostować – tłumaczy mama dziewczynki. Podkreśla, że celem pozostałych operacji jest wydłużenie nóżki dziecka.

Problem w tym, że sama pierwsza operacja to koszt ponad 260 tys. zł, co znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny. Dlatego uruchomiona została zbiórka (kliknij TUTAJ), dzięki której można wesprzeć 10-miesięczną Zosię i dać jej szanse na to, że w pełni zdrowa będzie mogła bawić się z innymi dziećmi. 

Do pomocy zachęcają również Policjanci z Grodziska, którzy, jak mówią, trzymają kciuki za Zosię i jej rodziców. A kogo nominowali w ramach akcji #gaszynchallanege? Na liście są komendy policji w Kościanie, Czarnkowie i starostwo w Grodzisku. 

ŁR

#gaszynchallange

Grodziscy Policjanci podjęli wyzwanie #gaszynchallange . Cel główny został osiągnięty, dlatego też funkcjonariusze swoje zadanie dedykują Zosi Szustakowskiej z Poznania. Trzymamy kciuki za Zosię i Jej rodziców.💪Do kolejnego #gaszynchallange nominujemy:Komenda Powiatowa Policji w KościanieKomenda Powiatowa Policji w CzarnkowieStarostwo Powiatowe w Grodzisku WielkopolskimZachęcamy wszystkich chętnych, aby pomagali tym, którzy tej pomocy potrzebują.Poniżej zamieszczamy link do fundacji "Siepomaga.pl" z możliwością wsparcia Zosi Szustakowskiejhttps://www.siepomaga.pl/nozka-zosi

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim Środa, 17 czerwca 2020
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK