NewsNOWY TOMYŚL

“Retoryka wojenna z przebąkiwaniem o przelewie krwi”. Burmistrz komentuje sesję i absolutorium1 min na czytanie

News - “Retoryka wojenna z przebąkiwaniem o przelewie krwi”. Burmistrz komentuje sesję i absolutorium - myregion

Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner uzyskał na wczorajszej sesji wotum zaufania (13 głosów za, siedem przeciw, jeden wstrzymujący się), a także absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok (13 głosów za, osiem wstrzymujących się). Głosowania poprzedziła burzliwa dyskusja, w trakcie której głos zabierali radni z opozycji, jak i radni popierający burmistrza. Ci pierwsi podnosili, że w raporcie o stanie gminy są błędy i wskazywali, że burmistrz niewiele robi, by w gminie realizowane były inwestycje (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ). Jak burmistrz komentuje wotum zaufania i absolutorium?

– Dziś jeden z radnych stwierdził, że jestem dobry i zły. A prezes Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej powiedział, że rzekomo stosuję brzydkie metody. Wyłania się z tego jeden, holistyczny obraz (tu burmistrz załącza okładkę filmu „Dobry, zły i brzydki” Clinta Eastwooda). A tak na poważnie cieszę się z wyniku głosowania. Gmina rozwija się w dobrym kierunku. Zadłużenie spadło do 19 mln 347 tys. zł. Inwestycje mogły być nieco większe, ale pewne asekuranctwo wynikało z niepewności co do stanu finansów w dobie pandemii i braku stabilności prawa w zakresie samorządów – tłumaczy burmistrz. Dalej wymienia, że kwota zrealizowanych inwestycji w ubiegłym roku (jak wskazuje, drugim po wyborach), wynosi prawie 10,5 mln zł i jest większa niż np. w 2012 roku (znów wskazuje, że to drugi rok po wyborach), kiedy wynosiła 7,5 mln zł. 

Odnosząc się do dzisiejszej sesji włodarz stwierdza, że „cywilizujemy się, chociaż przez niektórych przemawiał dziś aktywizm”. – Retoryka wojenna włącznie z przebąkiwaniem o przelewie krwi. Osobiście skłaniam się w kierunku ponowoczesności (post-modern society) – kończy Włodzimierz Hibner. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News