NewsWOLSZTYN

Remont centrum kulturalnego wsi pod znakiem zapytania. Firma chce prawie pół miliona1 min na czytanie

News - Remont centrum kulturalnego wsi pod znakiem zapytania. Firma chce prawie pół miliona - myregion

Inwestycja gminna w mienie komunalne miała polegać na modernizacji elewacji, budowie nowoczesnego komina i remoncie kotłowni. W budynku, do którego przylepiona jest sala wiejska, mieści się także biblioteka, a na pietrze jest kilka mieszkań i salka, w której czasem organizowane są zebrania mieszkańców. Był też bank, ale się wyprowadził. 

Gmina chce dobudować w budynku komin systemowy, do którego trzeba dostosować instalację grzewczą i wentylację. W planie jest też wymiana instalacji elektrycznej, sanitarnej oraz malowanie i wymiana okien i drzwi. Słowem, po starej kotłowni zostanie tylko piec.

Poza tym zaplanowany został lifting elewacji stojącego przy głównej ulicy we wsi budynku. Ma być wkucie instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych w istniejącą elewację, wypełnienie ubytków, położenie tynku, wykonanie obróbek blacharskich, wymiana kominków wentylacyjnych na elewacji na nowe ze stali nierdzewnej, wymiana lamp zewnętrznych nad drzwiami, montaż nowych uchwytów do flag, drabiny p.poż. i zastąpienie starych drewnianych daszków na szklane. Z elewacji inwestor gładko przechodzi do innych elementów, jak wymiana drzwi wewnętrznych, kilku okien w piwnicy i na pietrze, do tego kraty, parapety, balustrady, podjazd dla wózków i nowa papa na dachu… A to jeszcze nie wszystko. 

Przetarg na remont gmina ogłosiła w połowie sierpnia. Zgłosił się tylko jeden oferent – Zakład Budownictwa Ogólnego z Leszna, który wycenił koszty remontu na prawie 479 tys. zł., ale gmina przeznaczyła na to 150 tys. i z remontu nici. 

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News