NewsWOLSZTYN

Ratusz zainwestuje w system syren alarmowych i cztery wymieni na nowsze. Będą słyszalne na większym obszarze1 min na czytanie

News - Ratusz zainwestuje w system syren alarmowych i cztery wymieni na nowsze. Będą słyszalne na większym obszarze - myregion

Na terenie gminy Wolsztyn istnieje system wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania w wypadku zagrożenia ludzi i środowiska. Może być też wykorzystywany w wyższych stanach gotowości obronnej państwa lub podczas stanu nadzwyczajnego.

Na terenie Wolsztyna do systemu włączonych jest obecnie pięć syren (3 elektroniczne i 2 mechaniczne). Natomiast na terenie innych miejscowości gminy nie ma żadnej. W ostatniej dekadzie wymieniono trzy syreny mechaniczne na elektroniczne i zakupiono do nich oprogramowanie. Koszty związane z modernizacją były pokrywane z budżetu gminy i wyniosły 47 tys. zł. W sierpniu rozpisano przetarg na wzbogacenie systemu. 

– Projekt zakłada stworzenie nowego systemu alarmowego przy wykorzystaniu obecnie funkcjonującej centrali alarmowej, zaprojektowanie i wymianę syren mechanicznych na nowoczesne elektroniczne sterowane drogą radiową. Obejmuję wymianę czterech istniejących syren mechanicznych na elektroniczne zlokalizowanych w Wolsztynie (na ternie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej), Tłokach, Chorzeminie, i Obrze. Zamontowane mają być też cztery nowe, w Niałku Wielkim, Karpicku i Wolsztynie (na terenie pływalni i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji) – mówi Maciej Ratajczak z wolsztyńskiego ratusza.

Zmodernizowany system obejmie zasięgiem teren całego miasta i blisko 40 proc. pozostałego obszaru gminy. Będzie docierać do około 5 tys. osób więcej niż teraz. Koszt prac to ponad 274 tys. zł. Wszystko ma być gotowe do końca roku.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News