NewsWOLSZTYN

Randka w ciemno z książką. Akcja biblioteki potrwa do piątku1 min na czytanie

News - Randka w ciemno z książką. Akcja biblioteki potrwa do piątku - myregion

Święto miłości i zakochanych stało się okazją, byśmy sami dzielili się miłością do książek i zachęcali do czytania. Ponownie w bibliotece zorganizowano dla czytelników zabawę pt. Randka w ciemno z książką. Hasłem tej akcji jest „Wybierz książkę w ciemno i… zakochaj się w czytaniu!”. W ustawionym w wypożyczalni koszu znalazły się owinięte w papier książki przeznaczone do wypożyczania. – Przygotowałyśmy różne gatunki literackie i różne tytuły – mniej i bardziej znane, a na książkach krótkie hasła, tropy odsłaniające rąbek tajemnicy, co jest w środku – mówi Maria Malewicz z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn. Akcja trwa od poniedziałku (8.02.) do piątku (12.02.).

Na zachętę i dla zaintrygowania czytelnika opisano książki. Przykładowo: „Współczesna Moskwa – Thriller, sensacja, kryminał”; „Opowiadania kryminalne – nietypowy detektyw”; „Powieść polska, czworo bohaterów, dwa kontynenty, jedna księga” albo „Epicka opowieść, w której zwykli ludzie zostają wrzuceni w tryby historii”. A więc jak widać można było trafić bardzo różnie, jak w pudełku czekoladek.

– Głównym celem akcji było zachęcenie czytelników, by czasem zaryzykowali, pozwolili sobie na przygodę czy romans z książką. Chwycili do ręki i czytali nie sugerując się okładką, tytułem czy nazwiskiem autora, ponieważ miłość do książek czyni nasze życie pełniejszym i bogatszym – mówi Malewicz. Jak relacjonowali czytelnicy, nieraz książka wybrana w ciemno okazała się dobrą, wartościową lekturą, po którą czytelnicy sami by nie sięgnęli.

opr. JP

Podziel się informacją ...
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News