NewsWOLSZTYN

Radosne wakacje z wolsztyńskim domem kultury. Jakie atrakcje szykuje miasto parowozów?1 min na czytanie

News - Radosne wakacje z wolsztyńskim domem kultury. Jakie atrakcje szykuje miasto parowozów? - myregion

Wolsztyński Dom Kultury 4, 11, 18 i 25 lipca organizuje dla chętnych dzieci cztery wyjazdy – do kina w Poznaniu, do Parku Rozrywki w Kownatach, Parku Krasnala w Nowej Soli i Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Koszt każdej wycieczki to 100 zł od osoby.

Dla starszych dzieci przygotowano ofertę naukowych, efektownych eksperymentów, te warsztaty pod nazwą „Magiczna Przygoda” odbędą się od 7 do 12 lipca. Koszt 150 zł od osoby. W Wolsztynie będzie również kino letnie. 31 lipca na scenie za WDK odbędzie się pokaz filmów dla dzieci pn.„ Bajkowe Misz Masz” 

Na promenadzie w sierpniu (22.08) odbędzie się już tradycyjnie Promenada Kultury, na której będzie można uczestniczyć w artystycznych warsztatach przygotowanych przez instruktorów domu kultury. Na zakończenie wakacji (29.08) WDK zaplanował Festiwal Kolorów w parku miejskim.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla dzieci i młodzieży atrakcje w czterech lokalizacjach – na pływalni, orliku, stadionie i plaży miejskiej. W wakacje w każdy poniedziałek i środę na pływalni w cenie wejściówki przygotowano program gier i zabaw w wodzie. Na orliku odbędą się dwa turnieje piłki nożnej – 27 lipca dla dzieci ze szkół podstawowych i 28 sierpnia Amatorski Turniej TRIO BASKET dla szkół ponadpodstawowych- już dziś można zgłaszać swoje drużyny. Na plaży miejskiej 31 lipca odbędzie się turniej piłki plażowej dla uczniów szkół podstawowych. Na stadionie od 6 lipca ruszają zajęcia dla dzieci z technik samoobrony. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci od rocznika 2009 każdy wtorek i czwartek w godz. 11-13. Tam tez 7 sierpnia odbędzie się amatorski turniej tenisa ziemnego szkół ponadpodstawowych.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News