NOWY TOMYŚL

Radosław G. przyznał się do napadu na stację benzynową. Mężczyzna został aresztowany2 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Radosław G. przyznał się do napadu na stację benzynową. Mężczyzna został aresztowany - myregion

Prokuratura Rejonowa w Szamotułach postawiła 30-letniemu mieszkańcowi Świebodzina zarzut rozboju z użyciem noża, po tym jak napadł na stację paliw na terenie punktu MOP Sędzinko. 

Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres trzech miesięcy. 

Przypominamy, że w nocy z 26 na 27 marca rozegrały się z jego udziałem na ulicach Nowego Tomyśla i w miejscowości Glinno sceny jak z filmu akcji. Początkowo nic nie zapowiadało, że sprawy przyjmą tak dramatyczny obrót. Mężczyzna podjechał w nocy na stację benzynową, zatankował paliwo i wszedł do budynku. Wtedy wyciągnął z kurtki nóż i grożąc jego użyciem zażądał gotówki znajdującej się w kasie.

Sterroryzowany pracownik stacji, w obawie o swoje zdrowie, a nawet życie, wycofał się do pomieszczeń gospodarczych. Radosław G. sam opróżnił kasę fiskalną. Jego łupem padło 620 zł. Potem wsiadł do swojego auta i odjechał w stronę autostrady A2. Zaalarmowani o rozboju funkcjonariusze policji podjęli pościg za sprawcą rozboju. Najpierw gonili mężczyznę ulicami Nowego Tomyśla. Ten jednak nie reagował na nakaz zatrzymania pojazdu. Dopiero w miejscowości Glinno Policjanci zdecydowali się oddać w kierunku uciekającego auta strzały ostrzegawcze. Mężczyzna został ranny i trafił do szpitala. 

Kilka dni później usłyszał zarzuty grabieży gotówki oraz paliwa o wartości 37,27 zł. Nawet razem z kwotą, którą ukradł z kasy – 620 zł, nie jest to zawrotna suma. Tymczasem konsekwencję jego zuchwałego zachowania mogą być bardzo poważne. – Za dokonanie rozboju przy użycia noża grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Łukasz Wawrzyniak. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL