NewsWOLSZTYN

Radny uważa, że poparcie rolników może zaszkodzić powiatowi w pozyskiwaniu dotacji2 min na czytanie

News - Radny uważa, że poparcie rolników może zaszkodzić powiatowi w pozyskiwaniu dotacji - myregion

Radni powiatu wolsztyńskiego głosowali dziś nad przyjęciem stanowiska w sprawie „piątki Kaczyńskiego”. Projekt uchwały w tej sprawie złożył w grudniu radny Maciej Wita, ale nie został on wprowadzony pod obrady. Projekt nie znalazł się również w porządku dzisiejszej sesji. Wniosek o głosowanie nad nim złożył Michał Nowak.

– Projekt jednoznacznie wskazuje na negatywne stanowisko Rady Powiatu Wolsztyńskiego w sprawie ustawy, która rozłoży polskie rolnictwo – mówił niedawno radny Wita. – Rolnicy oczekują wyrażenia opinii radnych i władz powiatu w taki sam sposób, jak zrobiły to władze innych powiatów. Przyjęta uchwała trafić ma m.in. do ministra rolnictwa, premiera i prezydenta oraz marszałków sejmu i senatu, przewodniczących kół i klubów parlamentarnych i sejmiku Województwa Wielkopolskiego – podkreślał, że głosowanie w tej sprawie będzie jednoznaczną deklaracją poglądów i zaangażowania radnych w problemy mieszkańców.

Przeciwko uchwale, już na etapie jej wprowadzenia do porządku obrad, opowiedział się radny Antoni Janik (PiS). – Proponuję, żeby się zastanowić czy warto? Czy będzie to miało jakiekolwiek skutki i czy nas to po prostu nie będzie bolało? – mówił radny. – Za mało wiemy o tej ustawie – podkreślał. Jego zdaniem przyjęcie stanowiska negującego działania rządu mogą zaszkodzić interesom powiatu chociażby w pozyskiwaniu dotacji, podczas gdy samo sformułowanie stanowiska w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt nie będzie miało żadnego wpływu na decyzje rządu.

Ostatecznie za stanowiskiem w sprawie ustawy o ochronie zwierząt opowiedziało się 10 radnych. Przeciwko jego przyjęciu głosowali Antoni Janik, Mariusz Urban i Wojciech Gocłowski z PiS. Radny Hieronim Birk wstrzymał się od głosu.

EI

foto. archiwum redakcji

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News