NewsNOWY TOMYŚL

Radny Nowak: Musiałem skorzystać z ubikacji i widziałem, jak matki korzystały z choinek2 min na czytanie

News - Radny Nowak: Musiałem skorzystać z ubikacji i widziałem, jak matki korzystały z choinek - myregion

– Zrobiła się piękna wiosna i bardzo dużo osób korzysta z parku kultury i wypoczynku – zaczął na ostatniej sesji nowotomyskiej rady swoją krótką przemowę radny Ryszard Nowak. – Sam też korzystam – kontynuował. – Ale miałem przygodę taką, że musiałem skorzystać z ubikacji. Tam jest taki okrągły domek – wyjaśniał, by wszyscy wiedzieli, o które miejsce chodzi. I mówił dalej. – Parę tygodni wcześniej widziałem, jak matki korzystały z choinek, które stoją obok. Dlatego chciałem zapytać, czy toaleta już jest czynna, a jak nie, to kiedy będzie czynna – dopytywał radny. 

Burmistrz do pomocy przy odpowiedzi zaangażował Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu, bo to on odpowiada za toaletę ustawioną przy parku. Odpowiedzi udzieliła sama prezes, Zofia Matuszczak. – Uprzejmie informuję, że w związku z włamaniem do toalety samoobsługowej i wyrządzonymi szkodami, zmuszeni byliśmy do zamknięcia toalety – pisze na wstępie, co poniekąd wyjaśnia, dlaczego wspomniane przez radnego matki „korzystały z choinek”. – Mimo natychmiastowego zgłoszenia do serwisu, realizacja zlecenia mogła nastąpić dopiero 7 czerwca z powodu utrudnień jakie wywołała sytuacja pandemiczna – podkreśla w piśmie prezes spółki. A to oznacza, że toaletę naprawiono i uruchomiono. 

Ale radny na wspomnianej sesji miał jeszcze jedno pytanie, dotyczące – jak stwierdził – masakry na obwodnicy Nowego Tomyśla. – Przed godziną szóstą radno są tam światła pulsujące. Naprawdę, jest to masakra tam. Prosiłbym o interwencję w WZDW. Nie chciałem tego robić jako zwykły radny, bo z tego, co wiem, inna ranga jest urzędu burmistrza, który ma znakomite kontakty z WZDW. Na pewno spowoduje to, że będzie natychmiastowa reakcja – ironizował Ryszard Nowak, bo trudno nazwać kontakty burmistrza z WZDW znakomitymi, kiedy przez brak porozumienia ścieżka do Borui Kościelnej nie ma początku ani końca. Tak jak zresztą wywód radnego dotyczący “masakry”. W związku z tym, że nie złożył pytania na piśmie, odpowiedzi nie dostał.

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News