NewsWOLSZTYN

Radny mówi, że głosowania to transakcje wiązane i szantaż, więc składa mandat2 min na czytanie

News - Radny mówi, że głosowania to transakcje wiązane i szantaż, więc składa mandat - myregion

Radny powiatowy Maciej Wita poinformował dziś na portalu społecznościowym, że w geście protestu składa mandat. Jeśli radny zrezygnuje z funkcji jego miejsce zajmie Łucja Olejniczak (PSL), a w przypadku niewyrażania przez nią zgodny – Maciej Brudło (PSL). Dlaczego radny podjął tak radykalną decyzję? Odpowiedzi szukać można chyba w ostatnim wywiadzie, którego radny udzielił lokalnej gazecie.

– Nie mogę autorytarnie stwierdzić, że tak jest wszędzie, ale na przykładzie Siedlca czy powiatu mogę powiedzieć, że głosowania często są transakcjami wiązanymi, coś za coś. Ja bym to nazwał czasem szantażem, na który jest przyzwolenie, a wynika ono z tego, że radni często nie wiedzą, jakie mają możliwości i dużo łatwiej jest im dogadać się z wójtem czy starostą zamiast dyskutować, walczyć i zwyczajnie mieć odwagę wyrazić swoją opinię – mówi radny.

Macie Wita twierdzi, że z dyskusji podczas sesji powinien wynikać konsensus, jakieś konkretne rozwiązanie, możliwie najlepsze dla wszystkich. Więc potrzebujemy takich osób, które chcą coś zrobić i mają odwagę, i umiejętność wypowiedzenia się, a właśnie tego najbardziej brakuje mu w pracy rady powiatu.

– Bycie sołtysem nauczyło mnie działania społecznego i pokazało, że dobrze się w tym czuję. Niestety na poziomie powiatu wiąże się to z dużym stresem i wszechobecną polityką, układami i kolesiostwem. Proszę zobaczyć, że w radzie powiatu mamy byłych wójtów, starostów, burmistrzów. Godzi się na dwóch wiceprzewodniczących, na tworzenie etatowego członka zarządu i w tym wszystkim to mnie się zarzuca uprawianie polityki. Proszę podać choć jeden rozsądny argument dla którego tworzy się te stanowiska związane z dodatkami funkcyjnymi. Ja ich nie widzę – podkreśla we wspomnianym wywiadzie Maciej Wita.

Wywiad jest prawdziwy, ale rezygnacja to tylko primaaprilisowy żart.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News