NewsNOWY TOMYŚL

Radni z powiatu są dla ludzi? Niekoniecznie. Większość zabrania udostępniania numeru telefonu2 min na czytanie

News - Radni z powiatu są dla ludzi? Niekoniecznie. Większość zabrania udostępniania numeru telefonu - myregion

Większość radnych powiatu nowotomyskiego nie zgadza się na to, by urząd udostępniał ich numer telefonu. Część godzi się jedynie na podanie maila, inni nie podają nawet tego. Wydaje się więc, że wybrani przez mieszkańców ludzie nie chcą, by ci pierwsi się z nimi kontaktowali. 

Na liście udostępnionej nam przez nowotomyskie starostwo jest 19 nazwisk, w tym starosty Andrzeja Wilkońskiego i wicestarosty Marcina Brambora. I o ile o kontakt z tymi panami nie jest trudny, bo wystarczy „przekręcić” do sekretariatu, o tyle „złapanie” pozostałych jest trudnym zadaniem. Z wykazu wynika, że zaledwie trójka rajców nie ma nic przeciwko temu, by udostępniać do siebie namiary. Należą do nich: Konrad Drąg, Patryk Kąkolewski i Dariusz Chłopek. Panowie podają też maile, więc można pisać lub dzwonić. Jak kto woli. 

Gorzej z tymi, co podają tylko maile. Należą do nich: Adam Frąckowiak, Maria Galas, Renata Gruszka, Dorota Kaczmarek, Sylwester Kamyszek, Zbigniew Markowski, Krzysztof Pacholak, Jacek Pieprzyk, Edwin Pigla, Adam Pilc, Tomasz Szczechowicz i Marek Wichtowski. Całe te gremium podaje tylko maile, co dowodzi jedynie, że stosują się do „usankcjonowanej przepisami prawa zasady pisemności”, jak to kiedyś ładnie nazwał burmistrz Włodzimierz Hibner. Co ciekawe, on jednak podał do siebie komórkę, a nawet czasem ją odbiera. 

Tak czy owak – powiatową listę zamykają ci, którzy nie podają do siebie ani maila, ani numeru telefonu. To dwie osoby: Władysław Napierała i… Ireneusz Kozecki. Tak, ten sam, który był starostą, o którym mówiono, że jest otwarty na mieszkańców. Chcieliśmy więc zapytać, co się stało, że nie chce już, by do niego dzwoniono, ale… w urzędzie odmówiono nam podania numeru telefonu. W uzasadnieniu czytamy, że powodem jest fakt, iż radni… nie posiadają służbowych komórek. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News